Kahramanmaraş'ta kış lastiği denetimi

Kahramanmaraş'ta kış lastiği denetimi
Kahramanmaraş'ta kış lastiği denetimi
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri, Elbistan-Nurhak karayolunda, şehirlerarası...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliği ekipleri, Elbistan-Nurhak karayolunda, şehirlerarası yük ve yolcu taşımacılığı yapan ticari araçlarda kış lastiği denetimi yaptı.

Trafik ekiplerinin, şehirlerarası yolcu ve yük taşımacılığı yapan ticari araçlara yönelik 1 Aralık'ta uygulamaya giren kış lastiği kullanma zorunluluğu çerçevesinde yaptığı denetimlerde, araçların evrak kontrolleri ile araçlarda kış lastiği takılı olup olmadığına bakılarak, lastik diş derinliği ölçümü yapıldı. 

Kurallara uymayan sürücülere para cezası uygulanan denetimlerde, şoförlere kış lastiği kullanmanın önemi konusunda da bilgi verildi.

Aracı denetimden geçen Osman Bölükbaşı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, lastik denetiminin sürücüler için faydalı olduğunu belirterek, "Kış lastiği uygulaması insanların can ve mal güvenliği açısından çok güzel. Kış lastiği uygulaması 1 Aralık'ta başladı. Biz uygulama çerçevesinde kış lastiklerimizi yoğunluğa kalmamak için daha önce taktık" dedi.