Kahramanmaraş'ta kısa kısa

Kahramanmaraş'ta kısa kısa
Kahramanmaraş'ta kısa kısa
- Afşin'e kalp ve damar cerrahı atandı

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Afşin Devlet Hastanesine Kalp ve Damar Cerrahi Uzmanı olarak atanan Opr. Dr. Mehmet Ergün Tecimer göreve başladı.

Tecimer, yaptığı açıklamada, bölgede yaygın olan varis hastalıklarına karşı vatandaşları uyardı.

Toplardamarların genişlemesi ve şişmesiyle ortaya çıkan varisin bölgede yaygın hastalıklardan biri olduğunu belirten Tecimer, varisin, genellikle vücudun en fazla basınç altında kalan bölgesi olan bacakların alt kısımlarında görüldüğünü ve yalnızca estetik açıdan değil sağlık açısından da önlem almayı gerektirdiğini söyledi.

Tecimer, vatandaşları uyararak Afşin Devlet Hastanesinde varis tedavisine başlandığını söyledi.

- Afşin'de cami tuvaletinin kapılarını kırdılar

Afşin'de kimliği belirsiz kişi yada kişilerce, girdikleri caminin tuvaletlerinin kapılarını kırıp duvarlara sprey boyalarla yazı yazdılar.

Alınan bilgiye göre,  Atatürk Caddesinde bulunan Afşin Merkez Ulu Camisine gece giren kimliği henüz belirlenemeyen kişi yada kişiler, caminin tuvalet kapılarını yerinden söküp duvarlara sprey boyalarla yazı yazdılar.

Sabah namazı için camiye gelen vatandaşlar tarafından fark edilen olayın ardından ihbar üzerine gelen polisler, olay yerinde inceleme yaptı. Çevrede bulunan güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen ekipler, cami tuvaletine giren şahısları belirlemek için çalışma başlattı.

Bu arada vatandaşlar, camiye zarar verenlere tepki gösterip, zanlıların bulunup cezalandırılmasını talep etti.

 


  ETİKETLER:

  Atatürk

  ,

  Sabah

  ,

  Cami

  ,

  Gece

  ,

  Kalp

  ,

  güvenlik

  ,

  Karşı

  ,

  İnceleme