Kahramanmaraş'ta kısa kısa

Kahramanmaraş'ta kısa kısa
Kahramanmaraş'ta kısa kısa
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Elbistan ilçesinde şeker pancarı bedelinin ödemesinin başladığı bildirildiElbistan Şeker Fabrikası Müdürü Abit Kılıç, konuyla...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Elbistan ilçesinde şeker pancarı bedelinin ödemesinin başladığı bildirildi

Elbistan Şeker Fabrikası Müdürü Abit Kılıç, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, 2 Haziran'dan itibaren ödemelerin başlayacağını belirtti.

Eylül ayında alımı geçekleştirilecek olan şeker pancarı için 5 milyon 460 bin lira ödeneceğini ifade eden Kılıç, açıklamasında, "Bugüne kadar ayni ve nakdi avans olarak ödenmiş olan 6 milyon 446 bin lira ile birlikte 2015 yılı ürününe karşılık ödenen avanslar tutarı 11 milyon 906 milyon liraya ulaşmış olacak" ifadelerine yer verdi.

- Göksun Belediyesi'nde tiyatro etkinliği

Göksu ilçesinde, 1. Yayla Festivali etkinlikleri kapsamında,  "Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler" konulu tiyatro oyunu sergilendi.

Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Belediye İş Merkezi Meydanı'nda Parantez İçinde Tiyatro Grubu'nca sahnelenen etkinlikte, belediye olarak sosyal ve kültürel faaliyetlere özel önem verdiklerinin belirtti.

Sosyal ve kültürel belediyeciliğin ön plana çıkarılması için için her türlü fırsatı değerlendirdiklerini anlatan Aydın, şunları kaydetti:

"Şubat, mart ve nisan aylarında gerçekleştirilen eğitim programlarında lise öğrencilerine yönelik ergenlik dönemi ve bilinçli medya kullanımı eğitimleri verdik. Yine bir ilk olan Yayla Festivali etkinlikleri kapsamında, ilk etkinliği öğrencilerimiz için düşünerek anasınıfından başlayıp birinci kademe öğrencilerini 'Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler'i oyunuyla buluşturduk.  Biz mutlu belediyecilik tesis etmek için mücadele ediyoruz. Bu nedenle yaptığımız işten daha çok zevk alıyoruz."

Programın sonunda Aydın, organizatör Şaban Yumruk, yönetmen Bilal Aydoğu ve tiyatro ekibine günün anısına teşekkür belgesi verdi.


  ETİKETLER:

  Aydın

  ,

  Belediye

  ,

  Medya

  ,

  eylül

  ,

  lira

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  sosyal

  ,

  Karşılık

  ,

  2015