Kahramanmaraş'ta kısa kısa

Kahramanmaraş'ta kısa kısa
Kahramanmaraş'ta kısa kısa
- Afşin-Der yönetiminden, Kaymakam Budan'a ziyaret

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Afşin Eshab-ı Kehf Dostluk Kültür ve Çevre Derneği (Afşin-Der), göreve yeni başlayan Afşin Kaymakamı Ali Edip Budan'a "hayırlı olsun" ziyaretinde bulundu.

İstanbul 'da faaliyet gösteren derneğin başkanı Ahmet Ardıç ve yönetim kurulu üyeleri, Kaymakam Budan'ı makamında ziyaret ederek "hayırlı olsun" dileklerini iletti.

Kaymakam Budan, ziyaretten dolayı memnuniyetlerini dile getirerek, derneklerin sosyal anlamda gerektiği gibi kullanıldığı takdirde önemli bir misyon üstlendiğini ifade etti.

Kaymakam Budan'a Yemliha Dergisi'sinin ilk sayısını hediye eden Ardıç ise Afşin'in ve Eshab-ı Kehf'in tanıtımına katkı sağlamak adına Yemliha Dergisi'nin ilk sayısını çıkarttıklarını belirterek, "Bunun yanı sıra dergimiz, gurbettekiler ile sıladakiler arasında bir gönül köprüsü oluşturacağına inanıyoruz" diye konuştu.

 

- MEB idarecilerinin görevine iade edilmediği iddiası

Türk Eğitim-Sen 2 Nolu Kahramanmaraş Şube Başkanı Bünyamin Özberk, Milli Eğitim Bakanlığı 'nın görevden aldığı idarecilerin Danıştay tarafından göreve iade edilmesi kararını uygulamayan idari makamlar hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu söyledi.

Özberk ve bir grup sendika üyesi, Afşin Adliyesi önünde toplanarak basın açıklaması yaptı.

Grup adına açıklama yapan Özberk, 10 Haziran 2014'de Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı eğitim kurumları yöneticilerinin görevlendirilmesine ilişkin yönetmeliğin bazı maddelerinin iptali istemiyle genel merkezleri tarafından dava açıldığını, kararın yerine getirilmesi gerektiğini belirtti.

Grup daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.