Kahramanmaraş'ta kısa kısa

Kahramanmaraş'ta kısa kısa
Kahramanmaraş'ta kısa kısa
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Başkanı Mustafa Paksoy, ilçede "Kadın Eğitim Merkezleri Projesi" başlattıklarını...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Başkanı Mustafa Paksoy, ilçede "Kadın Eğitim Merkezleri Projesi" başlattıklarını söyledi.

Paksoy, yaptığı açıklamada, Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA), Elbistan Organize Sanayi Bölgesi ve Elbistan Halk Eğitim Merkezi'nen ortak olduğu "Kadın Eğitim Merkezleri Projesi"nin Avrupa Birliği hibe programı kapsamında kabul edildiğini belirtti.

Projenin, dezavantajlı kişilerin sosyal entegrasyonu ve istihdam edilebilirliklerinin geliştirilmesi kapsamında odalarınca hazırlandığını ifade eden Paksoy, "Avrupa Birliği'ne sunduğumuz 220 bin avroluk proje teklifi kabul edilmiştir. Kentin geri kalmış bölgelerindeki atıl binalarda açılacak atölyelerle kadınlarımız becerilerini geliştirecek ve istihdam edileceklerdir" diye konuştu.

- Göksun Belediye Başkanı Aydın, öğrencilerle bir araya geldi

Göksun Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Göksun Öğrenci Yurdunda gerçekleştirilen söyleşide, Göksun Meslek Yüksek Okulu (MYO) öğrencileri ile bir araya geldi.

Başkan Aydın, yurdun konferans salonunda gerçekleştirilen söyleşide yaptığı konuşmada, her öğrencinin bir kültür ve sosyal değer elçisi olduğunu söyledi.

Eğitimli ve kültürlü toplum kalkınma yolunda süratle ilerlediğine dikkat çeken Başkan Aydın, şunları kaydetti: "Sevgili gençler, ilçemizde sosyal ve kültürel imkanlar çok zayıf. Ancak bundan sonra da öyle olsun istemiyoruz ve bununla ilgili gerekli çalışmaları süratle yapıyoruz. Üniversite öğrencileri olarak sizin beklentileriniz çok daha farklı olmalı. Hem imkanlar farklı olmalı, hem de sizler. Yalnız bu farklılıkların bizim düşüncemiz de hep olumlu yönde olduğunu bilmenizi isterim. Eğitimli ve kültürlü toplum kalkınma yolunda süratle ilerler. Biz de Göksun da ilerlemişliğin, gelişmişliğin, kalkınmışlığın göstergeleri olarak sizleri görmeyi arzu ediyoruz ki buda bizi mutlu ediyor."

KYK Müdürü Süleyman Metin'in de katıldığı program, soru cevap bölümüyle son buldu.

- Elbistan Kaymakamı Akkoyun, yatırımları inceledi

Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, ilçe merkezinde yapımı devam eden kamu yatırımlarını inceledi.

Akkoyun, kaymakamlık binası inşaatını incelemesinin ardından yaptığı açıklamada, binanın iç ve dış cephesinin Selçuklu mimarisi özelliği taşıyacağını belirtti.

Hükümet konağının 2016 yılı yaz mevsiminde tamamlanacağını dile getiren Akkoyun, "Burası tamamlandığında eski bina yıkılacak. Adliye binası da buradan taşınacak. 20 dönümlük bir alan ortaya çıkacak. Adliye binası da yıkılacak. Açık ve kapalı 100 araçlık otopark yapılacak. Elbistanımızın tarihi binalarından biri olan ve önümüzdeki dönemde de kent müzesine dönüşecek polisevi ile burada güzel bir meydan düzenlemesi yapılacak" dedi.