Kahramanmaraş'ta "Mutlu Aile Tabloları" projesi

Kahramanmaraş'ta "Mutlu Aile Tabloları" projesi
Kahramanmaraş'ta "Mutlu Aile Tabloları" projesi
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Afşin İlçe Emniyet Müdürlüğünce, ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesi için "Mutlu Aile Tabloları Projesi"...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Afşin İlçe Emniyet Müdürlüğünce, ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesi için "Mutlu Aile Tabloları Projesi" hazırlandı.

Afşin Kaymakamlığı tarafından başlatılan " Proje Kenti Afşin" sloganı kapsamında Afşin İlçe Emniyet Müdürlüğü, Kuran kurslarında eğitim gören yaklaşık bin kursiyere seminer düzenlemek için "Mutlu Aile Tabloları Projesi"ni başlattı.

Afşin İlçe Emniyet Müdürü Recep Emol, Afşin Merkez Anaokulu Konferans Salonunda gerçekleşen seminerde yaptığı konuşmada, söz konusu projeyle, ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin önlenmesinde katkıda bulunmak istediklerini belirtti.

Projenin "aile toplumun en küçük birimidir" sözünden yola çıkarak hazırlandığına dikkat çeken Emol, toplumun huzur ve refah seviyesini yükseltmek amacıyla şiddet türlerini, şiddete uğrayan kadınların yasal haklarını, koruyucu tedbirleri, verilen tedbir kararlarının gizli kaldığını belirtti.

Konuşmanın ardından aile uzmanı ve polis aile masası birimleri tarafından seminere katılan bayanlar bilgilendirildi.