Kahramanmaraş'ta okul öncesi şenlikleri

Kahramanmaraş'ta okul öncesi şenlikleri
Kahramanmaraş'ta okul öncesi şenlikleri
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Elbistan ilçesinde "Okul Öncesi Şenlikleri" düzenlendi.İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce gerçekleştirilen etkinlik, Dulkadiroğlu...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Elbistan ilçesinde " Okul Öncesi Şenlikleri" düzenlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce gerçekleştirilen etkinlik, Dulkadiroğlu Caddesi'nde Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt, daire amirleri, öğretmenler, vatandaşlar ve öğrencilerin yürüyüşü ile başladı.

Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, Öğretmenevi bahçesi yanında düzenlenen şenlikte yaptığı konuşmada, çocukların eğitiminin ilk olarak okul öncesinden başladığını belirtti.

İlçede okul öncesi başta olmak üzere eğitim çalışmalarının bütün aşamaları esas alınarak gerek okullaşma, gerekse eğitim kalitesinin artırılması noktasında büyük bir özveriyle çalışıldığını dile getiren Akkoyun, "Eğitim kalitesini belli bir noktaya getirmek istiyorsak bu aşamalardan en önemlilerinde biri okul öncesidir.  Okul öncesindeki istatistiki verileri artırmak için de gerekli çalışmaları yapıyoruz. Okul öncesi eğitimi şenlikleriyle, çocuklara okul öncesinde okulu sevdirmek ve okullarını tanımaları sağlanmaktadır."

Konuşmaların ardından, öğrenciler tarafından şiirler okundu gösteriler yapıldı.


  ETİKETLER:

  Daire

  ,

  Okul

  ,

  ilçe

  ,

  eğitim