Kahramanmaraş'ta teröre tepki

Kahramanmaraş'ta teröre tepki
Kahramanmaraş'ta teröre tepki
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş'ta, sivil toplum kuruluşları, terör eylemlerini kınayarak basın açıklaması yaptı.Alperen Ocağı Kahramanmaraş...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş'ta, sivil toplum kuruluşları, terör eylemlerini kınayarak basın açıklaması yaptı.

Alperen Ocağı Kahramanmaraş Temsilciliği üyeleri, cuma namazının ardından  Atatürk Meydanı'nda toplanarak, terör saldırılarını kınadı.

Grup adına basın açıklaması yapan Kahramanmaraş Alperen Ocakları Başkanı Hayati Bakdur, hayatını kaybeden şehitlere Allah'tan rahmet diledi.

Türkiye 'ye oyun kuranların "kendi oyunlarının başlarına yıkılacağını" vurgulayan Bakdur, şunları kaydetti:

"Muş'un Malazgirt ilçesinde teröristlerin silahlı saldırısı sonucu şehit olan İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Arslan Kulaksız'a ve binbaşımızın şahsında bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bütün şehitlerimizin ailesine ve sevdiklerine de sabr-ı cemil diliyorum."

- Otobüsçülerden kınama

Kahramanmaraş Otobüs İşletmecileri Derneği üyeleri, terör eylemlerini kınadı.

Terminal içerisinde bir araya gelen dernek üyeleri ve esnaflar, terör saldırılarında hayatını kaybeden şehitler için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunduktan sonra İstiklal Marşı okuyarak terör eylemlerini protesto etti.

"Şehitler ölmez vatan bölünmez" şeklinde slogan atan dernek üyeleri, birlik beraberlik mesajı vererek, terör eylemlerini kınadı.

- Andırın'da teröre tepki

Andırın ilçesinde sivil toplum örgütleri bir araya gelerek terör eylemlerini kınadı.

Andırın-Kadirli Gelişim Platformu Derneği Başkanı Kadir İslamoğlu,  Kışla Bahçe Parkı'nda sivil toplum kuruluşları adına yaptığı açıklamada, insan hakkının ihlal edilmesini kabul etmediklerini söyledi.

Kimden ve ne şekilde olursa olsun insan hayatına kasteden her türlü terör ve terörist saldırıya karşı olduklarını, en yüksek perdeden protesto ettiklerini vurgulayan İslamoğlu, şunları kaydetti:

"Yaşama hakkımızın kahpece kurşunlarla son bulmasını istemiyoruz. Devletimizin ve milletimizin bekası adına güvenlik güçlerimizin canları pahasına yaptıkları teröre yönelik operasyonları destekliyor ve terörün kökünün kazınıncaya kadar devam etmesini istiyoruz. Şehitlerimize, rabbimizden rahmet dilerken, geride kalan ailelerine de başsağlığı diliyorum. Rabbim devletimize ve milletimize zeval vermesin."