Kahramanmaraş'ta toplu konut çekilişi

Kahramanmaraş'ta toplu konut çekilişi
Kahramanmaraş'ta toplu konut çekilişi
- Onikişubat Belediyesi, toplu konut projesi kapsamında ev sahibi olmaya hak kazanan kooperatif üyelerinin daireleri çekilen kurayla belirlendi

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Onikişubat Belediyesi, toplu konut projesi kapsamında ev sahibi olmaya hak kazanan kooperatif üyelerinin daireleri çekilen kurayla belirlendi

Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen kura çekimi, duygusal anlara sahne oldu.  Noter huzurunda gerçekleştirilen kura çekim töreniin açılışını Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek yaptı. Törende 453 kooperatif üyesi dairelerinin yerlerini belirledi.

3 ay önce kurulan Onikişubat Konut Yapı Kooperatifinin, kısa sürede kuruluş işlemlerini tamamlayarak çalışmalarına başladığını ifade den Mahçiçek, Toplu konutlarda artık temellerin tamamlandığını ve binaların yükselmeye başladığını belirtti.
Tüm ayrıntıları göz önünde bulundurarak, vatandaşlar için sıcak ve sağlam yuvalar kurduklarını dile getiren Mahçiçek, şunları kaydetti:

"İnşallah bugün dairelerinizin hangisi olduğunu noter huzurunda sizler belirleyeceksiniz. Kooperatif başkanımız ve Belediye Başkan Yardımcımız Fatih Bey, hemen her gün konutlarımızı kontrol ediyor. Ben de hafta da bir ya da iki defa ziyaret ederim. Bir aksama olmaması ve iyi konutlar yapabilmek için inceliyoruz, bunun için gayret ederiz. Allah ömür verirse inşallah gelecek yıl kış gelmeden sizleri evlerinizde oturtmayı arzuluyoruz. Bu son derece kısa bir süre. İnşallah önümüzdeki ayın sonuna kadar da kredi işlemlerini tamamlayıp inşaatlarımıza hız vereceğiz devam edecek"

İlerleyen süreçte de toplu konut yapmaya devam edeceklerini vurgulayan Mahçiçek, Onikişubat Belediyesi'nin vatandaşları için en iyi hizmeti üretmeyi sürdüreceğini söyledi.