Kahramanmaraş'ta ücretsiz EKPSS Kursu

Kahramanmaraş'ta ücretsiz EKPSS Kursu
Kahramanmaraş'ta ücretsiz EKPSS Kursu
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından engellilere yönelik ücretsiz, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) kursu...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından engellilere yönelik ücretsiz, Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) kursu başlatıldı.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelliler Şube Müdürlüğü ile Suzan ve Abdulhakim Bilgili Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle yürütülen EKPSS Kursuna lise, ön lisans ve lisans mezunları katılıyor.

Çeşitli engel gruplarında 200 kişinin katıldığı kurs, İsmail Kurtul İlkokulunda haftalık 10 ders saati olmak üzere Matematik, Türkçe, Tarih, Coğrafya, Geometri ve Vatandaşlık dersleri veriliyor.

Kursu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Suzan Abdulhalim Bilgili Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hamza Büyüksakallı ve Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelliler Şube Müdürü Mehmet Fatih Akşam, kursiyerlerle sohbet ederek, onların istek ve taleplerini değerlendirip sınavlarında başarılar diledi.