Kahramanmaraş'ta uyuşturucuyla mücadele

Kahramanmaraş'ta uyuşturucuyla mücadele
Kahramanmaraş'ta uyuşturucuyla mücadele
- İl Emniyet Müdürü Yılmaz: "Torbacı olarak tabir edilen sokakta uyuşturucu satışı yapan şüphelilere yönelik son 9 aylık çalışmada 95 kişi tutuklandı"

KAHRAMANMARAŞ (AA) - İl Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, torbacı olarak tabir edilen sokakta uyuşturucu satışı yapan şüphelilere yönelik son 9 aylık çalışmada 95 kişinin tutuklandığını söyledi.

İl Emniyet Müdürü Yılmaz, bir kafede düzenlediği basın toplantısında, 1 Kasım'da gerçekleştirilecek seçimler öncesi gerekli önlemlerin alındığını belirtti.

1 Kasım günü 2 bin 500 polisin görev yapacağını hatırlatan Yılmaz, seçimin, Türkiye 'ye ve Kahramanmaraş'a hayırlara vesile olmasını diledi. 

Uyuşturucuyla mücadele konusuna değinen Yılmaz, şöyle konuştu:

"Kahramanmaraş'ta uyuşturucunun çok kullanıldığı şeklinde yanlış bir algı var. Bize intikal eden veya bizim takip ettiğimiz vakalar bakıldığında şehrimizde kullanma orana yüksek değil. Torbacı olarak tabir edilen sokakta uyuşturucu satışı yapan şüphelilere yönelik son 9 aylık çalışmada 95 kişi tutuklandı. Bunun yanında aynı dönemde 1 milyon 700 bin paket gümrük kaçağı sigara ele geçirildi."

Yılmaz, kentte daha çok kavga olaylarının yaşandığını sözlerine ekledi.