Kahramanmaraş'taki yol çökmesi

Kahramanmaraş'taki yol çökmesi
Kahramanmaraş'taki yol çökmesi
- Fatmalı Mahallesi'nde etkili olan sağanak nedeniyle bir sokakta meydana gelen çökmenin maksatlı şekilde heyelan olarak aktarıldığı iddia edildi

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş'a bağlı Fatmalı Mahallesi'nde etkili olan sağanak nedeniyle bir sokakta meydana gelen çökmenin, maksatlı olarak heyelan olarak anlatıldığı, ip çektirilerek de mizansen yapıldığı iddia edildi.

İl merkezine 25 kilometre uzaklıkta bulunan Fatmalı Mahallesi'nde 5 gün önce etkili olan sağanak nedeniyle 3 evin kullandığı Şahinbey Sokak üzerinde çökme meydana geldi.

Bir evin bahçe duvarının da yıkıldığı sokakta çökme nedeniyle 3 evin ulaşımında sıkıntı oluştu. Durumu belediye ekiplerine bildiren ev sahipleri, yollarındaki çöküntünün düzenlenmesini istedi.

Onikişubat Belediyesi ekipleri de Şahinbey Sokaka çalışma başlattı. İş makineleriyle evin önündeki çökmenin zeminine kadar inen ekipler, uzak bölgeden çakıl getirip zemini sertleştirdiklerini, çöküntünün kısa zamanda giderileceğini bildirdi.

Fatmalı Mahallesi muhtarı Şeref Kalay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şimdilik bir mağduriyetin söz konusu olmadığını söyledi.

Alt yapının yeni geçmesi nedeniyle ufak tefek çökmeler olduğunu bunun da normal olduğunu vurgulayan Kalay, "Her tarafa verilen hizmet bizede veriliyor. Herkes elinden geldiğini yapıyor zaten. Daha yapacak da birşey yok. Onikişubet Belediyesi burda herkes çalışıyor. İp falan çekilmesi bana göre bir eksiklikti" diye konuştu.

- "Acındırın kendinizi' demişler"

İsmini vermek istemeyen bir mahalle sakini ise 3 evin yolunun geçtiği sokakta heyelan değil çökme olduğunu söyledi.

İple geçilecek kadar abartılı bir durumun olmadığını dile getiren kişi, "Elbette vatandaşın mağduriyeti giderilmeli bu hakkımızdır. Fakat buraya gelen arkadaşlar, 'böyle haber olmaz ip falan çekin biraz acındırın kendinizi' demişler. Tabi burdaki ev sahipleri sinirli ancak medyacı arkadaşlara, 'memleketi rezil etmeyelim' demiş, ancak onlar 'birşey olmaz' demişler. Bu sokaktan 3 ev  faydalanıyor. Alternatif yolda var. Küçük bir çöküntü için memleketimizi aleme rezil ettiler. Ben biryerde gördüm haberleri, izlerken de utandım" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  haber

  ,

  Belediye

  ,

  İddia

  ,

  ,

  hizmet

  ,

  Uzak