Kahramanmaraş'tan kısa kısa

Kahramanmaraş'tan kısa kısa
Kahramanmaraş'tan kısa kısa
- Büyükşehir Belediyesi, "Dolunay Esintisi" ve "Bahaettin Karakoç" isimli kitapları okuyucularla buluşturdu

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, "Dolunay Esintisi" ve "Bahaettin Karakoç" isimli kitapları okuyucularla buluşturdu.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Kahramanmaraş'ın, Türk edebiyatında önemli bir yere sahip olduğu belirtildi. Kentin, şiirin başkenti olarak da anıldığı belirtilen açıklamada, "Önemli şair ve yazarları bağrından çıkaran Kahramanmaraş'ın bu zenginliğine katkı sunmak için çeşitli proje ve çalışmalara imza atıyoruz. Bu kapsamda hazırladığımız Dolunay Esintisi ve Bahaettin Karakoç adlı kitaplar kütüphanemizdeki yerini aldı" ifadelerine yer verildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ise kültürel değerleri korumaya ve onları geleceğe aktarmaya devam edeceklerini belirtti. 

- Hava kirliliğiyle mücadele

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, hava kirliliğine yönelik denetimlerini artırdı.

Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı ekipleri, hava kirliliğiyle mücadele kapsamında kömür satışı yapılan iş yerlerini denetledi. Belediye tarafından oluşturulan ekipler, hava kalitesi konusunda gelen şikayetleri de değerlendiriyor. Kentin tamamında yapılan denetimlerde hava kirliliğinin en aza indirilmesi amaçlanıyor.

- Dış ticaret konferansı

Kahramanmaraş'ta dış ticaret konulu konferans düzenlendi.

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ), Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde düzenlenen program, Afşin ve Elbistan ilçelerinde gerçekleştirildi. 

Konferanslarda, KSÜ öğretim üyeleri Doç. Dr. Burcu Erşahan, Doç. Dr. Ali Haluk Pınar ve Yrd. Doç. Dr. Arif Selim Eren konuşma yaptılar.