Kantinciden "Mavi Kapak" kampanyasına destek

Kantinciden "Mavi Kapak" kampanyasına destek
Kantinciden "Mavi Kapak" kampanyasına destek
- Kahramanmaraş Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi kantin görevlisinin öğrencilerin yardımıyla topladığı mavi kapaklarla 20 tekerlekli sandalye alındı

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi'nin kantin görevlisi Abdulkadir Gülmez, öğrencilerin desteğiyle topladığı mavi kapaklarla 20 engelliye tekerlekli sandalye aldı.  

Tekerlekli sandalyeler, okulda düzenlenen törenle engellilere teslim edildi. Okul müdürü İsmail Direk, törende yaptığı konuşmada, engelli vatandaşların Allah'ın emaneti olduğunu ve onlarla mutlu bir şekilde yaşanması gerektiğini söyledi.

Mavi Kapak kampanyası ile engellilerin anlaşılmaya başlandığını belirten Direk, "Değerli arkadaşımız kantincimiz Abdulkadir Gülmez okulumuzda da güzel çalışmalar yaptı. Ona teşekkür ediyorum. Siz öğrencilerimiz de Allah Rasülü'nün 'Kendisi için istediğini kardeşi içinde istemedikçe gerçek mümin olamaz' emrini yerine getirerek o mavi kapakları tek tek toplayarak yardımcı olduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

Kantin görevlisi Gülmez de öğrencilerin emekle tane tane topladığı kapaklarla 20 engellinin mutlu olacağını belirterek, öğrencilere teşekkür etti. 

Konuşmaların ardından engellilere tekerlekli sandalyeleri teslim edildi. 

Programa Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet İspir, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sıddık Şirikçi, Şube Müdürü Yunus Haskılıç, Onikişubat Engelliler Komisyon Başkanı Muhammet Mustafa Doğru da katıldı.