"Kayıp" çocuklar dedelerinin evinde çıktı

"Kayıp" çocuklar dedelerinin evinde çıktı
"Kayıp" çocuklar dedelerinin evinde çıktı
- Kahramanmaraş'ta ailelerinin kayıp ihbarı üzerine, polis ekiplerinin bulmak için alarma geçtiği 5 çocuk, sokakta oynadıkları sırada korkmamaları için götürüldükleri dedelerinin evinde bulundu

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş'ta, ailelerinin kayıp  ihbarı yaptığı ve polisin bulunmaları için alarma geçtiği 5 çocuğun dedelerinin evinde olduğu ortaya çıktı. 

Alınan bilgilere göre, Namık Kemal Mahallesi 39. sokakta oturan Hilal Keleş ve Suzan Durdu, çocuklarını evde bırakarak birlikte hastaneye gitti. Durdu ailesinin çocukları İsmail, Esra ve Asiye ile Keleş ailesinin çocukları Elif ve Ünal, bir süre sonra sokağa çıkıp oyun oynadı.

Eve dönen Keleş ve Durdu, burada bulamadıkları çocuklarını çevrede aramaya başladı ancak bir sonuç alamadı. Bunun üzerine aileler, polise çocukları için kayıp ihbarında bulundu.

Alarma geçen polis ekipleri, Namık Kemal, Ballıca ve Yavuz Selim Mahallelerini ablukaya aldı. Bu sırada çocuklarının bulunması için göz yaşı döken ve sinir krizi geçiren Hilal Keleş'e 112 Acil ekibince  müdahale edildi.

Çocuklar, bir süre sonra Suzan Durdu'nun babası Şeref Sarıgüzel'in evinde bulundu.

Dede Sarıgüzel'in, sokakta korkmuş halde bulduğu çocukları önce kendi evlerine ancak annelerinin dışarıda olması sebebiyle daha sonra kendi evine götürdüğü belirlendi.

Çocukların bulunması üzerine aileleri sevinç göz yaşı döktü.


  ETİKETLER:

  Kayıp

  ,

  Oyun

  ,

  müdahale

  ,

  namık kemal