Kaymakam Boztepe, şehit ve gazi ailelerini ziyaret etti

Kaymakam Boztepe, şehit ve gazi ailelerini ziyaret etti
Kaymakam Boztepe, şehit ve gazi ailelerini ziyaret etti
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Pazarcık Kaymakamı Mehmet Boztepe ve protokol üyeleri, Ramazan Bayramı dolayısıyla şehit ve gazi ailelerini ziyaret...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Pazarcık Kaymakamı Mehmet Boztepe ve protokol üyeleri, Ramazan Bayramı dolayısıyla şehit ve gazi ailelerini ziyaret etti.

Boztepe, 1998 yılında Kuzey Irak 'ta Şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Tahtalı'nın Şekerci Mahallesindeki baba ocağını ziyaretinde gazetecilere yaptığı açıklamada, şehitlerin bir ülkenin manevi dinamikleri olduğunu belirtti.

Şehitlik mertebesinin her kula nasip olmayacak kadar kutsal bir makam olduğunu ifade eden Boztepe, şehit ailelerinin kendilerine bırakılan birer emaneti olduğunu söyledi.

Şehit Tahtalı'nın annesi Fatma Tahtalı ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Allah devletimizden razı olsun bizleri yalnız bırakmıyorlar. Kaymakamlık ve diğer kurumlar sadece bayramlarda değil her zaman bizim yanı başımızdalar" dedi.

Boztepe ve beraberindekiler daha sonra 2008 Yılında İstanbul 'da görevi başında şehit olan Polis memuru İlhan İlmeç'in ailesine ziyarette bulundu.

Ziyarette, Garnizon komutan vekili Üsteğmen Ünal Bayhan ve İlçe Emniyet Müdürü Fırat Güneş de katıldı.