Kendi günlerinde sinemada eğlendiler

Kendi günlerinde sinemada eğlendiler
Kendi günlerinde sinemada eğlendiler
KAHRAMANMARAŞ (AA) - CHP Elbistan İlçe Teşkilatı Kadın Kolları tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlenen etkinlikte, kadınlar...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - CHP Elbistan İlçe Teşkilatı Kadın Kolları tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında düzenlenen etkinlikte, kadınlar ücretsiz sinema keyfi yaşadı.

Elbistan Kültür Merkezi ve CHP İlçe Teşkilatınca düzenlenen etkinlikte, Elbistan, Ekinözü ve Nurhak ilçelerinde yaşayan yaklaşık 100 kadın sinemaya giderek, yönetmenliğini Muharrem Gülmez'in yaptığı, Erdem Yener, Ayhan Taş ve Elif Nur Kerkük'ün rol aldığı "Çarşı Pazar" adlı komedi filmini izledi.

Kültür Merkezinin sahibi Özgür İspir, yaptığı açıklamada, bir kısmı sinemaya dahi gitmeyen kadınlarımıza kendi günlerinde bir farkındalık yapmak istediklerini söyledi.

Kadınların karanfillerle karşılandığını ifade eden İspir, şunları kaydetti: "Özellikle Elbistan ve komşu ilçelerde yaşayan ve hiç sinemaya gitmemiş kadınlarımızı davet ettik. Onlar sinemada keyifli bir gün geçirdi. Bizlere memnuniyetlerini dile getirdi. Bizde böyle bir etkinliği yapmaktan mutluluk duyduk."