KOSGEB bilgilendirme toplantısı

KOSGEB bilgilendirme toplantısı
KOSGEB bilgilendirme toplantısı
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş'ta Mikro Kredi kullanan bayanlara yönelik bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş'ta Mikro Kredi kullanan bayanlara yönelik bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

 Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Mesleki Eğitim Şube Müdürlüğü'nce Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) İl Müdürlüğü ile düzenlenen toplantıya kursiyerler tarafından ilgi gösterildi.

Büyükşehir Belediyesi Mesleki Eğitim Şube Müdürü Mustafa Tuncer Okumuş, toplantıda yaptığı konuşmada, "Mikro Kredi alan kardeşlerimiz bu aldıkları kredileri yerinde değerlendirebilmeleri ve bunu kazanıma dönüştürmeleri çok önemli. Bu anlamada meslek edindirme kurslarımızdan  biz sizlerin yararlanmasını arzu ediyoruz" dedi.

Okumuş, pazar yerleri oluşturduklarını ve kursiyerlerini desteklediklerini belirtti.

Mikro Kredi Kahramanmaraş Bölge Müdürü Mustafa Pehlivan ise mikro kredi kullanan hanımların bir çok fırsatın karşılarına çıktığını söyledi.

Bayanların mikro kredi kullanımına ilişkin bilgiler veren Pehlivan, "Mikro kredi alanlar aldıkları kredilerle ne yapabilirler? Nasıl meslek sahibi olurlar ve meslek sahibi olduktan sonra aldıkları kredileri nasıl değerlendirirler? Para kazanabilirler diye düşündük. Verdiğimiz kurslarda milli eğitim onaylı sertifikalar veriliyor hem de Büyükşehir Belediyesi tarafından bu kursları ücretsiz olarak bütün üyelerimize sağlıyor" dedi. 

KOSGEB İl Temsilcisi Aydın Can da mesleki eğitim kurslarının akabinde bir çok kişinin iş yerlerini açmasını umduklarını belirterek, "Biz de KOSGEB olarak yeni açılan iş yerlerine destek sağlıyoruz" diye konuştu.

Kursiyerlerden Fatma Alıç ve Güzellik ve Saçbakım Hizmetleri Kursu Eğitmeni Hülya Akkaya da konuşma yaptı.

Programda, çini ve tezhip, stilistik, resim, ahşap boyama, kağıt rölyef, takı tasarım, Türk halk oyunları ve aşçılık alanında sunumlar yapıldı.