KSÜ Rektörü Deveci'den bilgilendirme toplantısı

KSÜ Rektörü Deveci'den bilgilendirme toplantısı
KSÜ Rektörü Deveci'den bilgilendirme toplantısı
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, el birliğiyle üniversiteyi iyi bir yere taşımaya...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörü Prof. Dr. Durmuş Deveci, el birliğiyle üniversiteyi iyi bir yere taşımaya çalışacaklarını söyledi.

Deveci, KSÜ Tıp Fakültesi konferans salonunda düzenlenen bilgilendirme toplantısında, çok çalışarak üniversiteyi lider yapmak istediklerini belirtti.

Hayatta risk almayı sevdiğini vurgulayan Deveci, şöyle konuştu:

"Biz de risk aldık rektörlüğe soyunduk, kısmet oldu. Belki, 'yönetimler yardımcı doçentlere teslim edildi' diye düşünenler olabilir. Kanunlara uygun şekilde hareket ediyoruz. Bu arkadaşlarımız genç ve gerekirse bunlara bozuk atarak çalıştıracağım ama bir profesör hocama bunu yapamam. Perde arkasında bu arkadaşlarımızla da çatır çatır kavga da ederiz. Dolayısıyla genç arkadaşlarımızın ensesinde olacağım. Ben risk aldım siz de risk alıp çok çalışacaksınız."

Deveci, el birliğiyle üniversiteyi iyi bir yere taşımak için çalışacaklarını dile getirdi.

KSÜ Tıp Fakültesi Başhekimi Yrd. Doç. Dr. Mahmut Tokur ise üniversite hastanesinin ilk kurulduğu günden bugüne bir fiziki büyüme dönemi geçirdiğini söyledi.

Sağlık hizmetinin bir bütün ve ekip işi olduğunu vurgulayan Tokur, "Hiç kimse tek başına bir iş çıkaramaz. Hekimlerden, güvenlik görevlilerine kadar bir ekibiz. Ekip ruhunu birlikte geliştirerek hizmetlerimizi artırmalıyız. Bu yolda bizim bir felsefemiz olması gerekiyor" diye konuştu.

Toplantının sonunda öğretim üyelerine yeni hazırlanan önlükler giydirildi.


  ETİKETLER:

  İmam

  ,

  Konferans

  ,

  kavga

  ,

  ,

  güvenlik

  ,

  genç

  ,

  perde