KSÜ Rektörü Durmuş'a "Yesevilik Beratı"

KSÜ Rektörü Durmuş'a "Yesevilik Beratı"
KSÜ Rektörü Durmuş'a "Yesevilik Beratı"
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci'ye, Hoca Ahmet Yesevi Konfederasyonu...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci'ye, Hoca Ahmet Yesevi Konfederasyonu tarafından "Yesevilik Beratı" verildi.

Hoca Ahmet Yesevi Konfederasyonu II. Başkanı ve Çukurova Yörük Türkmen Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Zekeriya Hakan Karataşlı ile yönetim kurulu üyeleri Guddusi Arık, İbrahim Özdemir, Ferhat Karataşlı, Rektör Deveci'yi ziyaret etti.

Karataşlı, ziyarette yaptığı konuşmada, Deveci'yi çalışmalarından ötürü tebrik etti.  Yesevilik beratına ilişkin bilgi veren Karataşlı, şunları kaydetti:

"Osmaniye'de düzenlediğimiz programda, Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu 'nu Hoca Ahmet Yesevi Konfederasyonu Otağında konuk edip Yesevilik Beratının takdim edilmişti. Hoca Ahmet Yesevi Hazretlerinin ilim, adalet ve hoşgörü meşalesinin ilk ateşinin Osmaniye'de yakılması programına katkılarından dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Durmuş Deveci'ye teşekkür ediyoruz."

Deveci ise Ahmet Yesevi Hazretlerinin yolunu, ışığını gençlere tanıtmak için böyle bir otağın kurulmasının önemini belirterek, bu tür etkinliklere her zaman destek olacaklarını söyledi.

Türk milletinin gücüne güç katmak için iyi bir eğitim ve öğretimin önemine değinen Deveci, "Donanımlı, yetenekli ve becerikli gençlerin yetiştirilmesi için Hoca Ahmet Yesevi'yi gelecek nesillere her fırsatta anlatmalıyız" dedi. 

Konuşmaların ardından Yesevilik beratını alan Deveci, Hoca Ahmet Yesevi Konfederasyonu yönetimine tşekkür etti.