KSÜ'deki cami inşaatı yükseliyor

KSÜ'deki cami inşaatı yükseliyor
KSÜ'deki cami inşaatı yükseliyor
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nde (KSÜ) temeli atılan ve kentin ikinci büyüğü olarak gösterilen camideki inşat...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nde (KSÜ) temeli atılan ve kentin ikinci büyüğü olarak gösterilen camideki inşat çalışmalarının devam ettiği belirtildi. 

KSÜ'den yapılan açıklamaya göre, Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci, İl Müftüsü Muhammed Gevher, KSÜ Merkez Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ömer Faruk Şirikçi, Saçaklızade Vakfı Başkanı Ali Demirdöven ve İnşat mühendisi Mehmet Kısakürek ile bir araya geldi.

2 bin 500 metrekare alana sahip ve 5 bin kişilik olan caminin biran önce hizmet verir hale gelmesi için çalışmaların sürdüğü bilgisi verildi.

Rektörlük makamında gerçekleşen görüşmeye ilişkin, "Üniversitemizi camisiyle en kısa sürede buluşturmak amacıyla, cami yapımına katkı sağlayacak hayırsever iş adamları ile görüşme kararı alındı. Ayrıca üniversitemiz camisine yardım etmek isteyen hayırsever vatandaşlarımızın ilgili kuruluşlara yardımlarını aktarabilirler" bilgisi verildi.


  ETİKETLER:

  Cami

  ,

  İmam

  ,

  ,

  hizmet