Lise öğrencileri kapı kapı dolaşıp kitap topluyor

Lise öğrencileri kapı kapı dolaşıp kitap topluyor
Lise öğrencileri kapı kapı dolaşıp kitap topluyor
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Elbistan ilçesinde lise öğrencileri, yaptıkları sosyal sorumluluk projesiyle köy okulları için kapı kapı dolaşıp kitap...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Elbistan ilçesinde lise öğrencileri, yaptıkları sosyal sorumluluk projesiyle köy okulları için kapı kapı dolaşıp kitap topluyor.

Elbistan Gazi Mustafa Kemal Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri "Her evden bir kitap kampanyası" kapsamında, 15 bin kitap toplamayı hedeflediklerini söyledi.

Köy okullarına kütüphane kurulması için çalışmalarının devam edeceğini belirten okul temsilcisi Ufuk Doğan, 13 gönüllü arkadaşı ile başlattıkları kampanya kapasımda, şuana kadar 6 bin kitap topladıklarını belirtti.

Kütüphanesi olmayan okul bırakmamayı hedeflediklerini dile getiren Doğan, "Tüm arkadaşlarımızla beraber canla başla çalışıyoruz ve bu çalışmalarımızdan tek beklentimiz, ihtiyacı olan öğrencilerin yüzünün gülmesidir. Elimizde çok sayıda kitap oldu. İhtiyacı olan okulları belirleyeceğiz. Kütüphane dolapları da okulumuz tarafından verilecektir" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Anadolu

  ,

  kitap

  ,

  Kampanya

  ,

  Köy

  ,

  Kapı

  ,

  Okul

  ,

  sosyal