MHP Kahramanmaraş Milletvekili Tor:

MHP Kahramanmaraş Milletvekili Tor:
MHP Kahramanmaraş Milletvekili Tor:
- "Şehit Jandarma er Ömer Erüstün'ün cenaze töreni haberi bazı basın yayın organlarınca çarpıtılarak verilmiştir"

KAHRAMANMARAŞ (AA) -  Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Fahrettin Oğuz Tor, şehit jandarma er Ömer Erüstün'ün cenaze töreniyle ilgili haberlerin bazı basın yayın organlarınca çarpıtıldığını iddia etti.

Tor, partisinin Afşin İlçe Başkanılığını ziyaretinde gazetecilere yaptığı açıklamada, Siirt-Pervari karayolunda, yol emniyeti için görevlendirilen unsurların geçişi sırasında, bölücü terör örgütü mensupları tarafından yol kenarına yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Jandarma er 8 güvenlik görevlisine Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır diledi.

Düzenlenen törenle Afşin halkının şehidini büyük bir saygıyla son yolculuğuna uğurladığını anlatan Tor, ulusal yayın yapan bir gazetede çıkan haberlerin kamuoyuna çarpıtılarak sunulduğunu savundu.

Şehit yakınları ve Afşinli vatandaşlar tarafından kendisinin en ufak bir tepki almadığını ifade eden Tor, söz konusu haberde, büyük bir vakar ve huzur içinde gerçekleştirilen cenaze töreninin sanki tepkilere sebep olmuş gibi sunulduğunu, Afşin halkı ve cenaze törenin adeta rencide edildiğini iddia etti.

Halkın şehit Erüstün'ün cenaze törenininde sağlam bir duruş sergilediğine işaret eden Tor, şunları kaydetti:

"Kadirşinas, vefalı ve vatansever Afşin halkı törene büyük ilgi göstermiştir. Bugüne kadar yapılan cenaze törenlerinin en görkemlisi, huzur ve huşu içinde gerçekleştirilmiştir. Afşin halkına bu duyarlı davranışı nedeniyle MHP milletvekili olarak minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Cenaze namazını eda ettikten sonra, kortej yürüyüşüne katılmadım. Daha sonrada asri mezarlıkta defin işlemlerine katıldım. Taziyede bulunarak görevimi tamamladım. Böyle olduğu halde haberde, korteje katılmış ve vatandaşın tepkisine muhatap olmuşum gibi bir algı yaratılmaya çalışılmıştır. Törenin görüntü kaydından izlediğim kadarıyla, vatandaşın bir tanesi kime yönelik olduğunu bilmediğim, 'Sayın vekil mutlu musunuz?' şeklinde bir beyanının olduğunu sonradan öğrendim. Bu beyan kortej yürüyüşü sırasında söylenmiştir ve beyan çoğul değil tekildir."