Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
- AK Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Doğan: - "Diğer siyasi partiler, AK Parti'nin açık ara birinciliğini görmezden gelip, tek başına iktidar olamamalarını kendilerine bir paye olarak görmekle tam bir hezeyan içerisindedirler"

KAHRAMANMARAŞ (AA) - AK Parti İl Başkanı Metin Doğan, tek başına iktidar olmayı hayal dahi edemeyen diğer siyasi partilerin,  AK Parti 'nin açık ara birinciliğini görmezden geldiğini söyledi.

Doğan, seçim sonuçlarını değerlendirmek üzere parti binasında düzenlediği basın toplantısında, seçimlerin ülkede tam bir sükunetle gerçekleştiğini belirtti.

AK Parti'nin milletin teveccühüne mazhar olarak girdiği 11. seçimde de açık ara birinci olduğuna işaret eden Doğan, partilerinin bu seçimde de birliğin ve beraberliğin adresi olduğunu bildirdi.

"Kahraman şehrin yiğit insanlarına" teşekkürlerini sunduğunu dile gtitren Doğan, şöyle devam etti:

"Aziz hemşehrilerimiz, büyük bir ali cenaplık göstererek AK kadrolara güvenini yenilemiştir. Kahramanmaraş'ta da yüzde 84,75'lik katılım oranı ile millet iradesi sandığa yansımış, partimiz aldığı 352 bin 755 oy sayısı yüzde 61,1 oy oranı ve 6 milletvekili çıkarmış olması hasebiyle büyük bir başarıya imza atmıştır. Genel Başkanımız Sayın Ahmet Davutoğlu'nun da ifade ettiği gibi bu dava milli irade davasıdır. Bu anlamda Kahramanmaraşlı hemşehrilerimizin iradesi bizim için en üst karardır."

Doğan, partilerinin Kahramanmaraş'ta aldığı oy oranı, çıkarmış olduğu milletvekili sayısı ve milletin AK Parti'ye teveccühünün her türlü takdire şayan olduğunu belirtti.

Diğer siyasi partilerin aldıkları oy oranlarını da değerlendiren Doğan, şöyle devam etti:

"Tek başına iktidar olmayı hayal dahi edemeyen, millet iradesini iç ve dış kaynaklı paralel örgütlerin kararlarına feda eden, ülkemizdeki 13 yıllık huzur ve istikrar ortamını görmezden gelerek toplum mühendisliği yapan diğer siyasi partiler ise partimizin açık ara birinciliğini görmezden gelip tek başına iktidar olamamasını kendilerine bir paye olarak görmekle tam bir hezeyan içerisindedirler."

Doğan, AK Parti kadrolarının milletten geldiğini, milletle yürüdüğünü ve kaderinin de milletin kaderi olduğunu vurgulayarak, herkesi kucaklayacaklarını kaydetti.