Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
KAHRAMANMARAŞ (AA) - 7 Haziran'da yapılan 25'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde, resmi olmayan sonuçlara...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - 7 Haziran'da yapılan 25'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde, resmi olmayan sonuçlara göre,  MHP 'den Kahramanmaraş Milletvekili seçilen Fahrettin Oğuz Tor ve Sefer Aycan, Afşin'de partilerle bir araya geldi.

Aycan, partisinin Afşin İlçe Teşkilatında düzenlenen toplantıda, MHP'nin genel seçimde başarılı bir sonuç aldığını savundu.

AK Parti 'nin tek başına iktidar olamamasının parti olarak hedeflerinden biri olduğunu dile getiren Aycan, "2011 genel seçiminde Milliyetçi Hareket Partisi 'nin yüzde 13 olan oyu bu genel seçimde yüzde 7 arttı. Türkiye genelinde oransal olarak baktığımızda bu yüzde 25 oy artışı demektir. Türkiye genelinde 53 olan milletvekili sayımız 80 oldu ve bu rakamlar MHP'nin sandıktan güçlü çıktığının bir göstergesidir" diye konuştu.

Aycan, HDP'nin yüzde 13,1 oy alacağını tahmin edemediklerini kaydetti.

"Yanlış yaparsak ve size duyarsız kalırsak, sizlerin beklediği gibi bir vekil olmazsak bizi alın karşınıza ve uyarın. Biz kendi cezamızı keseriz" diyen Aycan, şuanda ne olacağı belirsiz bir tablonun bulunduğunu belirtti.

Aycan, şöyle devam etti:

"Belki de milletvekilliği en kısa süren dönem olacağız ve açılmadan kapanan bir meclis olacak. Sayın Genel Başkanımızın ifade ettiği gibi ne zaman olursa olsun erken seçime varız, hazırız. Bizler Kahramanmaraş'a ve Afşin'e hizmet için her zaman burada olacağız."

MHP Kahramanmaraş İl Başkanı Süleyman Öner de partililere seçim çalışmalarında gösterdikleri özveriden dolayı teşekkür etti.

Toplantıya, Fahrettin Oğuz Tor, MHP Afşin İlçe Başkanı Ersal Koç, MHP Onikişubat İlçe Başkanı Mehmet Şeker, Afşin Ülkü Ocağı Başkanı Sefa Dal ve partililer katıldı.