Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
KAHRAMANMARAŞ (AA) - 7 Haziran'da yapılan 25'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde, resmi olmayan sonuçlara göre, AK Parti'den...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - 7 Haziran'da yapılan 25'inci Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde, resmi olmayan sonuçlara göre, AK Parti 'den Kahramanmaraş Milletvekili seçilen Mehmet İlker Çitil, Elbistan'da vatandaşlarla bir araya geldi.

Çitil, partisinin Elbistan İlçe Teşkilatında düzenlenen toplantıda, seçmenin iradesine saygı duyulması gerektiğini kaydetti.

AK Parti 'nin kurulduğu günden itibaren tüm seçimlerden oy oranını artırarak çıktığını ifade eden Çitil, arzulanan sonuca ulaşılamasa da seçmenin iradesine saygı duyduklarını, oy veren yada vermeyen herkese teşekkür ederek halkın iradesini mecliste yansıtmaya çalışacaklarını kaydetti.

Sandıktan çıkan sonuca kimin sevinip kimin üzüldüğünü herkesin çok iyi gördüğünü dile getiren Çitil, şunları kaydetti:

"İsrail'de Yahudiler seviniyor. Bazı yayın organlarının sunucuları sanki kendileri zafer elde etmişlercesine seviniyorlar. Ama Gazze'de Müslümanlar ağlıyorsa  Türkiye 'de sevinenler düşünsün. Bizim seçmenimiz olup bu dönemde bize oy vermeyenlerin pişman olduklarını duyuyoruz. Bize düşen vatandaşın beklentilerini boşa çıkartmamaktır. Ülkemiz için yapmamız gereken ne türlü fedakarlık varsa yapacağız. Biz ülkemiz için ne lazımsa, ne yapmamız gerekiyorsa, her zaman fazlasını yapmaya hazırız."