Motosiklet sürücülerine kask dağıtıldı

Motosiklet sürücülerine kask dağıtıldı
Motosiklet sürücülerine kask dağıtıldı
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Dulkadiroğlu Belediyesi ile İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Şubesi iş birliği ile motosiklet kullananlara kask...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Dulkadiroğlu Belediyesi ile İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Denetleme Şubesi birliği ile motosiklet kullananlara kask dağıtıldı.

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Atatürk Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte yaptığı konuşmada,  sosyal sorumluluk adına motosiklet kullanıcılarına kask hediye ettiklerini söyledi.

Bu etkinliği her yıl yapmayı hedeflediklerini dile getiren Okay, şunları kaydetti:

"Motosiklet sürücülerinin kasksız motosiklete binmemelerine dikkat çekmek istiyoruz. Sosyal sorumluğumuzu yerine getirdiğimizi düşünüyorum. Bunu önümüzde yıllarda festival havasında yapmak hedefliyoruz."

Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürü Nadir Telli ise kent genelinde 20 bin motosikletin bulunduğunu belirtti.

Kasklı motosikletin kullanımın önemine dikkat çeken Telli, "190 bin motorlu taşıtın içerisinde 20 bin motosikletin önemli bir rakam. Özellikle motosikletlerin karıştığı trafik kazalarında kask olmaması ciddi yaralanmalara neden oluyor. Bu nedenle kask takılmasının çok önemli olduğunu söylemek istiyorum" diye konuştu.

25 motosiklet sürücüsüne kaskları verildiği etkinliğe, Gaziantep ve Kilis'ten gelen motosiklet tutkunları da katıldı.