Öğrenciler, kitap fuarında buluştu

Öğrenciler, kitap fuarında buluştu
Öğrenciler, kitap fuarında buluştu
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından "Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor" projesi kapsamında Andırın'da kitap fuarı...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından "Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor" projesi kapsamında Andırın'da kitap fuarı açıldı.

Andırın Kaymakamı Mustafa Maslak,  Atatürk Ortaokulu salonunda açılan fuarda, kitap okuma alışkanlığının küçük yaşlarda kazandırılmasının oldukça önemli olduğuna dikkat çekti.

Kitap fuarının öğrenciler üzerindeki etkisine değinen Maslak, "Bu tür etkinliklerle hem öğrencilerimize kitabı sevdirmek, hem de kitap okuma alışkanlığı kazandırmak istiyoruz. İnşallah fuar, ilçemiz, öğrencilerimiz ve hepimiz için hayırlara vesile olur" dedi.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Akküncü ise çocukların kitap alma alışkanlığı kazanması ve öz değerleriyle biriktirdiği küçük paralarla kendi harçlıkları ile kitap alma ve kitaba olan sevgiyi artırmayı hedeflediklerini kaydetti.

Daha sonra kitap fuarını gezen öğrenciler, kumbaralarda biriktirdikleri paralarla istedikleri kitapları aldı.

Açılışa, Andırın Belediye Başkanı Baki Tezcan, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Onur Keysan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Kaya, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Sarıtürk ve Ertan Göl, Ar-Ge İl Koordinatörü Harun Kadıoğlu ve öğrenciler katıldı.