Öğrencilerin kitapları devletten, çanta ve kırtasiyeleri belediyeden

Öğrencilerin kitapları devletten, çanta ve kırtasiyeleri belediyeden
Öğrencilerin kitapları devletten, çanta ve kırtasiyeleri belediyeden
- Kahramanmaraş'ın Merkez Onikişubat Belediyesi tarafından, 124 okulda 6 bin ilkokul birinci sınıf öğrencisine çanta ve kırtasiye malzemesi dağıtıldı

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Merkez Onikişubat Belediyesi tarafından 124 okulda 6 bin ilkokul birinci sınıf öğrencisine çanta ve kırtasiye malzemesi dağıtıldı.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Yusuf Çavuş İlkokulu'nda düzenlenen malzeme dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, istisnasız ilkokula başlayan tüm öğrencilerin kırtasiye giderlerini belediye olarak kendilerinin karşıladığını söyledi.

Hayatın her alanında vatandaşlarıyla birlikte olmaya gayret ettiklerini ifade eden Mahçiçek, şöyle konuştu:

"Bildiğiniz gibi devletimiz siz okula başlarken kitaplarınızı sıralarınıza bırakıyor. Ama o kitaplara bir takım ihtiyaçlarda gerekliydi. Biz de geçen yıl olduğu gibi bu yılda çocuklarımızın ve velilerimizin bütçelerine küçük de olsa bir katkıda bulunmak istedik. 'Kitaplar devletimizden, kırtasiyeler ve çantalarda Onikişubat Belediyemizden' diyerek bir proje başlattık ve bugün bu ihtiyaçlarınızı sizlere ulaştırıyoruz. Çocuklar, sizleri seviyoruz. Tüm çabamız sizler için. Hepinize başarılarla dolu bir yıl diliyorum."

Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu ise eğitime yaptığı katkılardan dolayı Onikişubat Belediyesi'ne teşekkür etti.

84 bin 500 öğrenciyle birlikte 4 bin 400 öğretmenin dün itibariyle eğitim ve öğretime başladığını kaydeden Anteplioğlu, Onikişubat'ın Kahramanmaraş'ın en büyük, gelişen ve her gün daha ileriye giden bir ilçe olduğunu kaydetti.

Anteplioğlu, Milli Eğitim Müdürlüğümü ile gece-gündüz çalıştıklarını, bu yıl 14 okulun eğitim-öğretime açılmış bulunduğunu sözlerine ekledi.

Törende konuşan AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Uğur Dilipak da gençliğe ve onların eğitimine büyük önem verdiklerini kaydetti.

Özellikle AK Partili belediyelerin sosyal belediyecilik, sosyal çalışma alanları oluşturmak noktasında çok çalıştığına dikkat çeken Dilipak, Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek'in "Biz bu işi biliyoruz ve bu konuda tevazu sahibi olmayacağız" sözünü hatırlatarak, "İnşallah bundan önce olduğu gibi bundan sonra da sizler için hem genel hem de yerel anlamda çalışmalarımız devam edecek" diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt da il genelinde yeni ders yılının ilk gününde 3 milyon 600 bin kitabı öğrencilere takdim ettiklerini, bu gün de Onikişubat Belediyesi'nin çanta ve kırtasiye hediye etmesinin, eğitim camiası adına oldukça sevindirici olduğunu vurguladı.

Daha sonra öğrencilere çanta ve kırtasiye malzemeleri dağıtıldı.