Okul koridorları, "bilim sokağı" oldu

Okul koridorları, "bilim sokağı" oldu
Okul koridorları, "bilim sokağı" oldu
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Afşin ilçesinde Çobanbeyli İlk ve Ortaokulunda Bilim Sokağı oluşturuldu"Eğitim sadece sınıfta değil, okul koridorlarında da...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Afşin ilçesinde Çobanbeyli İlk ve Ortaokulunda Bilim Sokağı oluşturuldu

" Eğitim sadece sınıfta değil, okul koridorlarında da verilebilir" düşüncesiyle yola çıkan okul yöneticileri oluşturulan Bilim Sokağı ile öğrencileri araştırmaya yönlendirilecek.

Teneffüslerini eğitim sokaklarında geçiren öğrenciler, derslerde öğrendikleri bilgileri bu sokaklarda pekiştirme fırsatı yakalıyor. Öğretmen, öğrenci ve velilere de yeni bir bakış açısı getiren proje , rutin eğitim anlayışının yerine yenilikçi bir eğitim anlayışı getirdiği için öğrenciler tarafından ilgi görüyor.

Çobanbeyli Ortaokulu Fen Bilimleri Öğretmeni Mehmet Gülhan, yaptığı açıklamada, okuldaki bu uygulamaya başlama amaçlarının, öğrencilerin teneffüslerde ve boş zamanlarından daha çok bilgiyle karşılaşmalarını sağlamak olduğunu belirtti.

Öğrencilerle yararlı olabilecek dokümanları hazırlayarak okul koridorlarına asarak bir bilim sokaklarını oluşturduklarını dile getiren Gülhan, "Okul koridorlarımızda Fen Bilimleri, Sosyal Bilgiler, Türkçe, Matematik ve İngilizce sokakları oluşturduk. Koridorlarımıza astığımız bu bilgilerle öğrencilerimiz karşılaşıyor ve merak ettikleri konularda bilgi ediniyorlar.  Öğrencilerimiz boş duvarlar yerine bilgi dolu duvarlarla karşılaşıyor" diye konuştu.

Öğrenciler ise bu uygulamadan çok mutlu olduklarını belirtti.