Okullarda karne heyecanı

Okullarda karne heyecanı
Okullarda karne heyecanı
- Elbistan'da 35 öğrenci karne heyecanı yaşadı

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Elbistan ilçesinde okul öncesi, ilköğretim ve orta öğretimdeki 35 bin öğrenci , karne heyecanı yaşadı.

Elbistan Hoca Ahmet Yesevi İlköğretim Okulu'nda düzenlenen karne programında ilk kez karne alan birinci sınıf öğrencilerinin heyecanlı olduğu gözlendi. Öğrencilere karnelerle birlikte hediyeler verildi.

Kaymakam Tuncay Akkoyun, Jandarma Komutanı Binbaşı Şahin Kocaköse ve Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt ile birlikte öğrencilere karnelerini takdim etti. Karnelerini alan öğrenciler, dikkatli bir şekilde notlarını inceledi.

Kaymakam Akkoyun, burada yaptığı konuşmada, öğrencilerin yarıyıl tatilini gerek ders çalışma açısından gerekse dinlenme açısından iyi değerlendirmelerini istedi.

Velileri de uyaran Akkoyun, "Karneler bir başarının veya bir başarısızlığın kriteri değildir. İkinci eğitim dönemi için öğrencileri yönlendirme açısından bir kılavuzdur. Bu anlamda veliler, çocuklarına yardımcı olsunlar" dedi.

Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt ise  ilçe genelinde 110 eğitim kurumunda görev yapan bin 750 eğitimci ile birlikte yaklaşık 35 bin öğrencinin karne heyecanı yaşadığını belirtti.