Okullarda karne heyecanı

Okullarda karne heyecanı
Okullarda karne heyecanı
- Kahramanmaraş'ta 261 bin öğrenci ve 15 öğretmen yarıyıl tatiline girdi

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş'taki okullarda eğitim gören 261 bin öğrenci  karne alarak yarı yıl tatiline girdi.

Onikişubat Kaymakamı Mustafa Anteplioğlu ve İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Yıldırım Bayazıt İlkokulu'na gelerek, öğrencilere karnelerini dağıttı.

Anteplioğlu, öğrenci ve öğretmenlere iyi bir tatil geçirmelerini diledi. İlçelerinde 282 okulda 90 bin öğrencinin karne aldığını belirten Anteplioğlu, şunları kaydetti:

"İlk dönem yorgunluğu var çocuklarımızın üzerinde tatille birlikte artık hediye edilen kitapları da okuyacaklar. Derslerini tekrar etmeleri de gerekiyor. Öğretmenlerimize ayrıca teşekkür ediyoruz. Çocuklarımıza çok büyük bir emekleri geçti. Çocuklarımızın tatillerini iyi geçmesini temenni ediyorum. Öğretmen ve velilerimize teşekkür ederek yarı yılın hayırlı olmasını temenni ediyorum."

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt ise Kahramanmaraş'ta 261 bin öğrencinin karnelerini aldığını, 15 bin civarında öğretmeninde 15 günlük bir yarıyıl tatiline girdiğini söyledi.

Tatil sürecinde kentte yeni okulların hizmete sokulacağını dile getiren Akkurt, "Ben kazasız belasız bir eğitim öğretim dönemini bitirdiğimizi düşünüyorum. İnşallah ikinci dönemde de aynı güzelliklerin devam edeceğini diliyoruz. Öğrencilerime başarılar, öğretmen arkadaşlarıma da aileleriyle huzurlu ve mutlu günler geçirmelerini diliyorum."

Öğrencilerin karne heyecanına okula gelen bazı aileler de ortak oldu.