Onikişubat Belediyesinden 800 bin metrekare asfalt

Onikişubat Belediyesinden 800 bin metrekare asfalt
Onikişubat Belediyesinden 800 bin metrekare asfalt
- Belediye Başkanı Mahçiçek: "Ekiplerimiz, gece-gündüz demeden üstün bir performans ortaya koyarak, çok güzel işler ortaya çıkartıyorlar"

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Onikişubat Belediyesi ekipleri, 26 mahallede 350 sokağı asfaltla kaplayarak 800 bin metrekare yol yaptığı bildirildi.

Belediye basın bürosundan yapılan açıklamaya göre, son teknoloji ürünü Asfalt Üretim Tesisinin hizmete geçirilmesiyle çalışmalarına hız veren Onikişubat Belediyesi'nin 26 mahallede asflat serim işlemini tamamlayarak 800 bin metrekarelik asfaltla rekora koştuğu belirtildi.

Açıklamada, köy ve beldelerden mahalleye dönüştürülen yerleşim yerlerindeki ulaşım sorununu kilit parke ile çözen Onikişubat Belediyesi'nin son 1 buçuk yıllık süreçte yaklaşık 5 milyon metrekare kilit parke yol yaptığı kaydedildi.

- "Çok güzel işler ortaya çıkartıyorlar"

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, ortaya çıkan tablonun kendileri açısından gurur verici olduğunu söyledi.

Performanslarından dolayı asfalt ekiplerini tebrik eden Mahçiçek, şöyle konuştu:

"Göreve başladığımızda ilçemizin ihtiyaç önceliklerini sıralamış ve oluşturduğumuz program çerçevesinde vatandaşlarımıza hizmet götürmeye başlamıştık. Bu sıralamada ise aciliyet vermemiz gereken en önemli sorun olarak ulaşım karşımıza çıkmıştı. Öncelikle kırsal kesimler ile kent merkezindeki açığı kapatmak istedik ve bu bağlamda köyden mahalleye dönüşen yerleşim yerlerimizi kilit parke ile kapladık. Şimdi ise sıra ilçe merkezimizin ulaşım problemini ortadan kaldırmakta. Gerçekten ekiplerimiz, gece-gündüz demeden üstün bir performans ortaya koyarak, çok güzel işler ortaya çıkartıyorlar."

Parke çalışmalarının ardından bir asfalt seferberliği başlattıklarını vurgulayan Mahçiçek, şu anda 26 mahallede 350 sokağı asfaltla kaplayarak 800 bin metrekare yol yaptıklarını söyledi.

Yolların üstelik "a kalite" olduğuna da dikkat çeken Mahçiçek, "8 santimetre yüksekliğinde sıkıştırılmış asfalt serimi yapıyoruz. Bu da yollarımızın çok daha uzun soluklu ve kolay kolay deforme olmaması anlamına geliyor. Özveriyle çalışan ekiplerimi bir kez daha tebrik ediyor, Onikişubat'ın güzel insanlarına en kaliteli hizmeti sunmayı sürdüreceğimizi ifade etmek istiyorum."