Organ Bağışı Haftası

Organ Bağışı Haftası
Organ Bağışı Haftası
- Kahramanmaraş'ta İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Böbrek ve Diyaliz Hastalıkları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğince düzenlenen etkinlikte organ bağışları kabul edildi

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş'ta İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kahramanmaraş Böbrek ve Diyaliz Hastalıkları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğince (KABÖDER) düzenlenen etkinlikte organ bağışları kabul edildi.

İl Halk Sağlığı Müdürü Ahmet Yener, Trabzon Caddesi'ndeki eski İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği hizmet binasının önündeki etkinlikte gazetecilere yaptığı açıklamada, organ bağışının önemine işaret ederek, halka bağış konusunda çağrıda bulundu.

KABÖDER Başkan Yardımcısı Harun Reyhan da Organ Bağışı Haftası sayesinde konuya dikkat çekmek istediklerini söyledi.

Bağış sayısını arttırmak ve farkındalık oluşturabilmek için çeşitli etkinlikler tertiplediklerini belirten Reyhan, "Bu günkü etkinliğimizde 46 organ bağışı almayı hedefliyoruz. İnşallah akşam saatlerine kadar bu hedefi yakalarız" dedi.

Pazarcık Devlet Hastanesi Başhekimi Abdullah Başlı da kampanyaya katıldığı için duyduğu mutluluğu dile getirdi. Başlı, tüm organlarını bağışladığını kaydetti.

Organ bağışı yapanlara kitap hediye edildi.