Pazarcık Belediyesi 30 mahallede 30 iftar proğramı

Pazarcık Belediyesi 30 mahallede 30 iftar proğramı
Pazarcık Belediyesi 30 mahallede 30 iftar proğramı
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Pazarcık Belediyesi, 30 mahallede 30 iftar projesi kapsamında 17. iftar programını düzenlendi.Belediye Başkanı Yakup Hamdi...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Pazarcık Belediyesi, 30 mahallede 30 iftar projesi kapsamında 17. iftar programını düzenlendi.

Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, AA muhabirine yaptığı açıklamada, amaçlarının mahallelerdeki dargın, küskün ve kavgalı insanların bir araya getirilerek barıştırılması olduğunu belirtti.

İlçe genelinde başlatılan uygulamadan mahalle sakinlerinin son derece memnun olduğunu ifade eden Bozdağ, şöyle konuştu;

"Belediye meclis üyeleri arkadaşlarımızla ' Ramazan Ayı'nı' doyasıya nasıl yaşayabilir ve yaşatabiliriz diye yapılan iştişare sonucu 30 mahallede her gün bir iftar vermeye karar verdik. Merkezde bulunan taziye evleri ve önceden belirlenerek mahallelerde iftar programlarımız devam ediyor. Verdiğimiz iftarla kavgalı insanların bir araya gelmesini sağlıyoruz. Bu ramazan sofrasıyla gerçekten insanları barıştırıyoruz. Aynı zamanda insanlarımız sıkıntılarını birinci ağızdan anlatma fırsatı buluyorlar. Buda hoşlarına gidiyor"

Projenin gelecek yıllarda daha kapsamlı hale getirileceğini anlatan Bozdağ, mahalle iftarlarının yanı sıra Celal Doğan Park'ında Cuma günleri düzenlenen semazen, tasavvuf, Hacivat ve Karagöz, gösterileri ile ramazan şenliklerinin yoğun ilgi gördüğünü söyledi.

Bozdağ, düzenlenen programlarda Suriyeli aileleri de unutmadıklarını sözlerine ekledi.