Pazarcık Cezaevi kapatıldı

Pazarcık Cezaevi kapatıldı
Pazarcık Cezaevi kapatıldı
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Pazarcık A 1 tipi Kapalı Cezaevi, teknik ve fiziki inceleme sonucunda Adalet Bakanlığı tarafından kapatıldı.Yaklaşık 40 yıldır...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Pazarcık A 1 tipi Kapalı Cezaevi , teknik ve fiziki inceleme sonucunda  Adalet Bakanlığı tarafından kapatıldı.

Yaklaşık 40 yıldır Nurettin Aydın Mahallesi Kartalkaya Bulvarı üzerinde hizmet veren Pazarcık A 1 tipi Kapalı Cezaevi, şartları elvermediği gerekçesiyle Adalet Bakanlığı tarafından kapatıldı.

Yapılan teknik ve fiziki inceleme sonucu binanın depreme dayanıklı ve fiziki şartlarının uygun olmadığı, içindeki mahkumların zor şartlar altında tutuklu bulunması ve mahalle içinde olması nedeniyle cezaevinin kapatılmasına sebep olarak gösterildiği belirtildi.

Cezaevinin 50 kişilik kapasiteye sahip olduğu ve boşaltılmadan önce 49 hükümlü ve tutuklunun bulunduğu, bunların Kahramanmaraş E tipi Cezaevi ve çevre cezaevlerine nakledildiği, 14 infaz koruma memurunun da  kentteki ve il dışındaki cezaevlerine tayin edileceği bildirildi.

Bin 750 metrekare olan cezaevinin Pazarcık Belediyesi'ne devredileceği belirtildi.