Pazarcık MYO'de mezuniyet töreni

Pazarcık MYO'de mezuniyet töreni
Pazarcık MYO'de mezuniyet töreni
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Pazarcık Meslek Yüksekokulu'nda (MYO) mezuniyet töreni düzenlendi.Pazarcık Kaymakamı...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Pazarcık Meslek Yüksekokulu'nda (MYO) mezuniyet töreni düzenlendi.

Pazarcık Kaymakamı Mehmet Boztepe, okul bahçesinde düzenlenen törende, dürüst, çalışkan ve üretken insanın bir değer olduğunun unutulmaması gerektiğini kaydetti.

İyi ve başarılı bir insan olmanın, ayrıcalık ve çaba istediğini bunun için de çaba gösterilmesi gerektiğini dile getiren Boztepe, "Göreceksiniz uzun dönemde kazanan hep siz olacaksınız. Ancak böylelikle düşündüğü gibi davranan, inandığı gibi yaşayan, içten, huzurlu, fark oluşturan insanlar olursunuz. Çalışmaktan ve araştırarak doğruyu bulma çabasından hiç ama hiç vazgeçmeyin. Çevrenizde sizin gibi olmayan insanlara karşı sakin, sabırlı ve anlayışlı olun" dedi.

Boztepe, öğrencilere hayatlarında başarı diledi.

KSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ramazan Güneşaçar ise Pazarcık MYO'nun üretilen eğitim -hizmetle, sanayi ve hizmet sektöründeki çağın gereksinimlerine uygun nitelikli ara eleman insan gücü yetiştiren bir okul olduğunu söyledi.

Güneşaçar, iş dünyasının açık olan ihtiyaçlarını karşılayabilen tercih edilebilir bir meslek yüksekokulu olmak ve bu yolda ilerlemek okulun faaliyetlerini sürdüğünü söyledi.

Pazarcık MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mehmet Pak da "Sektör Odaklı Nitelikli ve Kaliteli Mesleki Eğitim" anlayışıyla eğitim öğretim hizmeti sunduklarını ifade etti.

Okulda 13 akademik 10 idari personel ile 500 civarında öğrencinin öğrenim gördüğünü aktaran Pak, "Yüksekokulumuzda eğitim-öğretim faaliyetleri yanında çok sayıda sosyal ve kültürel etkinliklerle öğrencilerimizin çok yönlü yetişmelerine katkı sağlanmaktadır. Akademik kadromuz, ortaya öz güvenleri çok yüksek, insan ilişkilerinde başarılı, mesleki bilgileri sağlam, öğrenmeye ve araştırmaya yatkın, sorumluluğu üstlenen, sürdüren ve bunun mutluluğunu yaşayan gençler yetiştirdi" diye konuştu.

Konuşmaların ardından, okul birincilerine hediyelerin takdimi ve eğlence düzenlendi.

Törene, Pazarcık Belediye Başkanı Yakup Hamdi Bozdağ, İlçe Emniyet Müdürü Fırat Güneş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çilo, daire müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.