Pazarcık'ta ücretsiz Osmanlıca kursu açıldı

Pazarcık'ta ücretsiz Osmanlıca kursu açıldı
Pazarcık'ta ücretsiz Osmanlıca kursu açıldı
KAHRAMANMARAŞ (AA) -  Pazarcık Halk Eğitim Merkezi ile Hayrat Vakfı işbirliğinde ücretsiz "Osmanlıca Türkçesi" kursu açıldı.Pazarcık Halk Eğitim...

KAHRAMANMARAŞ (AA) -  Pazarcık Halk Eğitim Merkezi ile Hayrat Vakfı işbirliğinde ücretsiz "Osmanlıca Türkçesi" kursu açıldı.

Pazarcık Halk Eğitim Merkezi Müdürü İrfan Gökceren, AA muhabirine yaptığı açıklamada, amaçlarının vatandaşlara Osmanlı kültürünü daha iyi okuyup anlayabilme imkanı sağlamak olduğunu söyledi.

Kurs açılması için halktan yoğun bir talep aldıklarını dile getiren Gökceren, "Kurumumuzda verilen kurs 4 aşamada gerçekleşecek. Birincisi Osmanlıca'da kolay metinler, ikincisi Osmanlıca'da Türkçe imlası, üçüncüsü Arapça-Farsça metinler ve dördüncüsü ise Osmanlıca'da arşiv ve edebi metinler olarak verilecek. Talep gelmesi halinde yeni kurslar açılacak. Kurs 64 saat sürecek ve 23 Şubat'ta sona erecek. İlk etapta kursa yaklaşık 50 kişi kayıt yaptırdı"

Hayret Vakfı'ndan sertifikalı Hacı Ahmet Sarıçiçek tarafından verilen kurs sonunda başarılı olan kursiyerlere sertifika verilecek.


    ETİKETLER:

    eğitim

    ,

    kayıt