"Proje Kenti Afşin"

"Proje Kenti Afşin"
"Proje Kenti Afşin"
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Afşin Kaymakamı Fatih Aksoy, hazırladıkları "Proje Kenti Afşin" çalışmasıyla, amaçlarının proje odaklı ortak çalışma kültürünün...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Afşin Kaymakamı Fatih Aksoy, hazırladıkları "Proje Kenti Afşin" çalışmasıyla, amaçlarının proje odaklı ortak çalışma kültürünün oluşmasının amaçlandığını söyledi.

İlçedeki kamu çalışanları, Afşin Kaymakamlığı ve Afşin Öğretmenevi tarafından organize edilen müzik dinletisi programında bir araya geldi.

Aksoy, burada yaptığı konuşmada, Afşin Kaymakamlığı proje birimi tarafından ilçede, "Proje Kenti Afşin" adı altında proje çağrısı başlattıklarını belirtti.

Bu çağrıların meyvesini aldıklarını dile getiren Aksoy, okul ve kurumların hazırladığı 171 projenin uygulanabilir olarak görüldüğünü, bunlardan bir kısmının uygulandığını bir kısmının da uygulama aşamasında olduğunu vurguladı.

İlçede eksikliği hissedilen sosyal , kültürel ve sportif faaliyetler konusunda projeler oluşturarak bu noktalardaki eksikliği gidermeye çalıştıklarını vurgulayan Aksoy, şunları kaydetti:

"İlçemizde seminer, eğitim faaliyetleri ve yarışmalar düzenleyerek belli kesimlerde farkındalık oluşturmaya çalıştık. 'Proje Kenti Afşin' projelerimizin en önemli amacı ilçemizde bulunan okullarımızda uygulanan projelerle öğrencilerimizin proje uygulayıcısı olarak faaliyet göstermesini sağlamak ve çocuklarımızın kişisel gelişiminin ve medeni cesaretlerinin artmasını arzu ediyoruz."

Aksoy, temmuz ayına kadar ilçede hep birlikte bir aktiviteler zincirini yaşayacaklarını sözlerine ekledi.

Öğretmenlerin seslendirdiği müzik dinletisiyle program son buldu.

Programa, Afşin İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Demir, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Mahir Turan, belediye başkan yardımcıları, kurum amirleri, avukatlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve öğretmenler katıldı.