Ramazan Bayramı'na doğru

Ramazan Bayramı'na doğru
Ramazan Bayramı'na doğru
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, bayramların  insanı insan yapan değerlerin de paylaşılmasına...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, bayramların  insanı insan yapan değerlerin de paylaşılmasına fırsat sunduğunu belirtti.

Erkoç, Ramazan Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, bayramların bir arada yaşama şuuru ile insan ilişkilerini güçlendiren özel günler olduğunu belirterek, aynı zamanda sevginin, saygının, huzurun, mutluluğun, kardeşliğin, barışın ve hoşgörünün pekişmesine vesile olduğunu kaydetti.

Bayram gibi mübarek günlerin maneviyatına uygun olarak en iyi şekilde değerlendirilmesi gerektiğine işaret eden Erkoç, mesajında şunlara yer verdi:

" Bugün bizler bayram sevincini yaşarken gerek bölgemizde gerekse dünyanın uzak köşelerinde yaşanan insanlık trajedileri ister istemez yüreklerimize burukluk katmaktadır. Filistin'de, Suriye 'de, Doğu Türkistan'da ve ismini zikredemediğim birçok yerde yaşayan Müslüman kardeşlerimizin çektikleri sıkıntı ve çilelerin bin an önce son bulmasını diliyor um. İnşallah bu bayram dünyanın muhtelif yerlerinde acı, sıkıntı ve zorluklar içerisindeki insanların gönüllerine bir umut olur."

 

- Başkan Hanefi Mahçiçek'in mesajı

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Ramazan Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularının bayram günlerinde doruk noktasına ulaştığını ifade etti.

Rahmet, mağfiret ve kurtuluş ayı olan Ramazan-ı Şerif'i geride bırakarak, bayrama ulaşmanın mutluluğunu yaşadıklarını vurgulayan Mahçiçek, bayramların, birlik ve beraberliğimizi pekiştiği barış ve kardeşlik tohumları ekildiği özel günler olduğunu belirtti.

 

- Başkan Necati Okay'ın mesajı

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Ramazan Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, rahmet ve bereket ayı Ramazan'ı birlik ve beraberlik ağlarını güçlendirerek geride bıraktıklarını belirtti.

Bu güzel ayın sonunda ise bayram coşkusunu en güzel duygularla yaşadıklarını ifade eden Okay, bayramın bilhassa İslam coğrafyasında acı, umutsuzluk ve gözyaşları içinde yaşamak durumunda olan kardeş halkların yaralarına merhem olmasını Yüce Allah'tan temenni ettiğini kaydetti.