Rastgele açılan ateş sonucu bir çocuğun ölmesi

Rastgele açılan ateş sonucu bir çocuğun ölmesi
Rastgele açılan ateş sonucu bir çocuğun ölmesi
- Elbistan'da asker uğurlama töreninde havaya rastgele ateş edilmesi sonucu ölen 5 yaşındaki çocuk toprağa verildi - Olayla ilgili 1 kişi tutuklandı

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Elbistan ilçesinde askere gidecek gençler için düzenlenen eğlencede havaya rastgele ateş edilmesi sonucu ölen 5 yaşındaki çocuğun cenazesi toprağa verildi.

İlçeye bağlı Karaelbistan Mahallesi'nde, dün akşam   asker uğurlaması sırasında göğsüne isabet eden kurşunla hayatını kaybeden Şahin'in cenazesi, Karaelbistan Camisi'nde kılınan namazın ardından Karaelbistan Mezarlığı'nda defnedildi. 

Yakınlarının da katıldığı cenaze töreni sırasında anne Tuğba ve baba Murat Şahin ayakta güçlükle durdu.

Zanlı Mehmet Ş. (26) ise  jandarma ekiplerinin yaptığı çalışmanın ardından gözaltına alındı. Suçunu kabul ettiği öğrenilen zanlı, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Bu arada, düğünlerde ve eğlencelerde kullanılan silahlar nedeniyle ölüm ve yaralanmaların önüne geçmek için "Güvenli Düğün Projesi"nin başlatıldığı günün akşamı olayın meydana gelmesi vatandaşları üzdü.

Elbistan ilçesinde askere gidecek gençler için yapılan eğlencede havaya rastgele açılan ateş edilmesi sonucu 5 yaşındaki Efsanenur Şahin ile Yemliha Er (37) yaralanmış, Elbistan Devlet Hastanesine kaldırılan yaralılardan Şahin, yapılan müdahaleye karşın hayatını kaybetmiş, olayla ilgili 3 kişi gözaltına alınmıştı.


  ETİKETLER:

  Asker

  ,

  Akşam

  ,

  jandarma

  ,

  nöbetçi