Sağlık çalışanlarından terör tepkisi

Sağlık çalışanlarından terör tepkisi
Sağlık çalışanlarından terör tepkisi
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Elbistan, Afşin ve Andırın ilçelerinde sağlık çalışanları, hastaneler ve sağlık personeline yönelik terör saldırılarını...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Elbistan, Afşin ve Andırın ilçelerinde sağlık çalışanları, hastaneler ve sağlık personeline yönelik terör saldırılarını kınadı.

Elbistan Devlet Hastanesi Başhekimi Nedim Kızılkaya, hastane personeli ile birlikte başhekimlik binası önünde düzenlediği basın açıklamasında, son dönemlerde terör örgütlerince, sağlık çalışanları, ambulans ve hastanelere yönelik saldırıların devam ettiğini belirtti.

Sağlık hizmetlerini hedef alan terör olaylarını şiddet ve nefretle kınadıklarını belirten Kızılyaka, "Sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçlayan bu saldırılar en çok da bölge insanımıza zarar vermekte, onların en temel ve en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine ulaşımını güçleştirmektedir. Çalışanlarımızın ve masum insanların hayatlarına kastedilerek gerçekleştirilen bu eylemler, terör örgütünün insani değerlerden ne kadar uzaklaştığının da kanıtı niteliğindedir. Teröre karşı en büyük cevap, en büyük mücadeleyi birlik ve beraberlik içinde hareket ederek, birbirimize sımsıkı kenetlenerek verebiliriz" dedi.

- Andırın

Andırın Devlet Hastanesi Başhekimi Defne Çiftçioğlu, vatandaşın en temel haklarından olan sağlık hakkının engellenmesine yönelik çirkin saldırıları planlayanları ve gerçekleştirenleri şiddetle kınadıklarını söyledi.

Çiftçioğlu, yaptığı yazılı açıklamada, son dönemlerde terör örgütlerince, genç, yaşlı, çocuk ve bebek demeden tüm halkı hedef alan eli kanlı terör örgütünün, sağlık çalışanlarına, ambulanslara ve hastanelere yönelik saldırılarına devam ettiğini belirterek, "Hiçbir dinde, hiçbir kültürde yeri olmayan acizlik göstergesi bu saldırılar ve bu çağdışı anlayış, dünya medeniyetine önderlik etmiş bu topraklarda kendine yer edinemeyecektir" ifadelerine yer verdi.

- Afşin

Afşin Devlet Hastanesi Başhekimi İsmail Çelik, "Terör değil, kardeşlik diyen gönüller, şifa veren eller kazanacak" dedi.

Çelik, Afşin Devlet Hastanesinde yaptığı basın açıklamasında, Haziran ayından bu yana tırmanışa geçen terör saldırılarının, genç, yaşlı, çocuk demeden tüm halkı hedef aldığını söyledi.

Eli kanlı terör örgütünün, sağlık çalışanlarına, ambulanslara ve hastanelere yönelik alçakça saldırın  devam ettirdiğini belirten Çelik, "Sağlık hizmetlerini engelleyerek devlet kurumlarını itibarsızlaştırmayı amaçlayan bu saldırılar en çok da bölge insanımıza zarar vermekte, onların en temel ve en doğal insani hakkı olan sağlık hizmetlerine ulaşımını güçleştiriyor. Bu topraklarda binlerce yıldır kardeşçe yaşayan insanımızın sağlığını daha ileriye taşıma gayreti içinde olacağız. Terör bizi asla yıldırmayacak ve asla amacına ulaşamayacaktır" diye konuştu.