Sağlık çalışanlarının "yıpranma payı" beklentisi

Sağlık çalışanlarının "yıpranma payı" beklentisi
Sağlık çalışanlarının "yıpranma payı" beklentisi
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Sağlık-Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Bünyamin Mutlu Demir, sağlık çalışanlarının yıpranma payı, ek ödemeler ve emeklilik gibi...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Sağlık-Sen Kahramanmaraş Şube Başkanı Bünyamin Mutlu Demir, sağlık çalışanlarının yıpranma payı, ek ödemeler ve emeklilik gibi konuların hayata geçirilmesi için yapılan çalışmaların hızla devam ettiğini söyledi.

Demir, sendika üyeleriyle Necip Fazıl Hastanesi Yörük Selim Ek binası önünde yaptığı basın açıklamasında, bütün sağlık çalışanlarının 2015 yılı içinde yıpranma payına kavuşması için çalışmalara devam ettiklerini belirtti.

Sağlık çalışanlarına yıpranma payı, ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması, lisans tamamlama ve kreş konusunda kararlı bir duruş ortaya koyduklarını dile getiren Demir, şunları kaydetti:

"Ülkemiz sağlık çalışanları sundukları hizmete göre gelişmiş ülkelerle kıyaslandığı zaman  ücret bakımından çok geride olduğumuz görülecektir. Bu mağduriyeti ek ödeme ve döner sermaye eşitlemeye çalışılmaktadır. Ancak ek ödemelerin emekliliğe yansıtılması başka bir mağduriyeti beraberinde getirmektedir. Sağlık çalışanları geleceğe endişe ile bakmaktadır."