Seçime doğru

Seçime doğru
Seçime doğru
- AK Parti MKYK Üyesi Doğan: "Türkiye tarihinin en önemli seçimlerine doğru hızla ilerliyor. 1 Kasım seçimlerinin önemi 7 Haziran'dan sonra oluşan tablonun incelenmesinden de daha net anlaşılacaktır"

KAHRAMANMARAŞ (AA) - AK Parti Merkez ve Karar Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Metin Doğan, siyasi partilerin milletvekili listelerini YSK'ya teslim ettiğini belirterek, " Türkiye tarihinin en önemli seçimlerine doğru hızla ilerliyor" dedi.

Doğan, partisinin il başkanlığında milletvekili adaylarının açıklanması programında yaptığı konuşmada, Şırnak'ın Silopi ilçesinde, 10 Ağustos'ta terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen mayının patlatılması sonucu ağır yaralanan ve Ankara'da tedavi gördüğü GATA'da şehit olan polis memuru Nurettin Ademoğlu'nun ailesine başsağlığı diledi.

Türkiye'nin zor bir coğrafyaya sahip olduğunu dile getiren Doğan, "Bu ülkede tüm emperyalist güç odaklarının hesapları var. Biz de ülkemizi tıpkı Çanakkale'de, Sakarya'da ve Dumlupınar'da koruduğumuz gibi aynı ruh ve kararlılıkla korumaya devam edeceğiz. Bir çakıl taşını dahi hiç kimseye vermeye niyetimiz yok. Bu vesileyle vatanlarını canı pahasına koruyan şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyorum" ifadesini kullandı.

Doğan, siyasi partilerin 18 Eylül itibarıyla milletvekili listelerini YSK'ya teslim ettiğini, artık 1 Kasım'da yapılacak seçimlerin startının verildiğini kaydetti.

Doğan, 1 Kasım'da yapılacak seçimin önemine değinerek, şunları kaydetti:

"Türkiye tarihinin en önemli seçimlerine doğru hızla ilerliyor. 1 Kasım seçimlerinin önemi 7 Haziran'dan sonra oluşan tablonun incelenmesinden de daha net anlaşılacaktır. 7 Haziran'da maalesef tek başına bir iktidar modeli oluşamadı. Halkımız partimize yüzde 41 oy verdi ama seçim sisteminden kaynaklanan sebeplerle parlamentoda 276'yı bulamadık."

Kürsel güçler ve emperyalist odakların yüzyıl sonra bölgeyi bir kez daha paylaşmak, istikrarsızlaştırmak ve kan gölüne dönüştürmek için ellerinden geleni yaptığını dile getiren Doğan, aynı odakların bir huzur adası olan Türkiye'de de istikrarı bozmanın, kargaşa çıkarmanın gayreti içerisinde olunduğunu belirtti.

- "Türkiye masada yerini alacak"

Özellikle son 2 ay içerisinde terör olaylarının ve şehitlerin artmasının en önemli sebeplerinden birisinin yüzyıl sonra bir paylaşımın yeniden gündeme gelmesi olduğunu söyleyen Doğan, şöyle devam etti:

"İşte bu paylaşımda Türkiye paylaşan mı olacak paylaşılan mı olacak bütün dünya siyaseti ve Türkiye'deki güç odakları bunu konuşuyor. Eğer Türkiye 1 Kasım seçimlerinden güçlü bir şekilde çıkarsa masada yerini alacak ve İslam dünyasının bir huzur iklimi haline gelmesini sağlayacaktır. Bizim geleneğimizde asla sömürü ve emperyalizm yoktur. Çünkü biz gittiğimiz her yere sevgiyi, barışı ve kardeşliği götürmüşüzdür. İmparatorluk bakiyesi bir toplum olarak da Türkiye'nin amacı başta bölgesinde, sonrasında dünyada huzuru, barışı ve birlikte yaşama kültürünü yerleştirmektir. Bütün bunların sağlamanın yegane yöntemi iktidarda olmaktır. Güçlü bir şekilde iktidarda olmaktır. Tek başına iktidar olmaktır."

Doğan, milletvekilleri, belediye başkanları ve AK Parti 'nin çeşitli organlarıyla yarından itibaren sahalarda olacaklarını, ulaşılmadık el, dokunulmadık insan bırakmayarak dava, sevda ve hayallerini anlatacaklarını söyledi.

- "Kahramanmaraş'a MKYK ödülü"

Kahramanmaraş'ı ödüllendirmek için de MKYK'da şahsına kenti temsilen bir görev tevdi edildiğini dile getiren Doğan, "Biz de bunun sorumluluğunu bilerek sahada olacağız. Arkadaşlarımızla omuz omuza çalışacağız. Türkiye'nin başarısı ve yarınları için gayret göstereceğiz" değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti İl Başkan Vekili Ahmet Güngör ise listede yer alan milletvekili adaylarına başarı diledi.

Aday adaylığı müracaatında bulunan ancak listede yer almayan kişilere teşkilat olarak teşekkür ettiklerini anlatan Güngör, "Bize düşen bu günden itibaren tüm aday ve teşkilatlarımızla bugüne kadar olduğu gibi 1 Kasım seçimlerine kadar Sayın Başbakanımızın da tabiriyle uykuyu kendimize haram bilerek çalışmaktır. İnşallah bunun sözünü Kahramanmaraşımıza veriyoruz" diye konuştu.

Toplantıya, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, AK Parti milletvekilleri Veysi Kaynak, Nursel Reyhanlıoğlu, Uğur Dilipak, İlker Çitil, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ve partililer katıldı.