Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki uygulamalara tepkiler

Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki uygulamalara tepkiler
Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki uygulamalara tepkiler
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Afşin'de, Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Müslümanlara yönelik uygulamalar teravih namazının ardından protesto...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Afşin'de, Çin'in Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Müslümanlara yönelik uygulamalar teravih namazının ardından protesto edildi.

Afşin Ülkücü İşçiler Derneği üyeleri, Ulu Camisi'nde kılınan cuma namazı sonrası cami önünde toplanan grup, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Müslümanlara yönelik saldırıları protesto etti.

Grup adına basın açıklaması yapan dernek başkanı Keramettin Erdoğan,  işgalci Çin hükümetinin Müslümanlara yönelik baskıları arttırmasında özellikle ramazan ayının seçilmesinin düşündürücü olduğunu söyledi.

Çinlililerin Müslümanlara asimile yöntemini uyguladığına dikkat çeken Erdoğan, şunları kaydetti:

"Doğu Türkistan'da yapılan zulmü İslam 'a ve kendimize yapılmış sayıyoruz.  Dünyaya ve İslam alemine sesleniyoruz, bu zulme karşı durmaya davet ediyoruz. Doğu Türkistan'daki halka uygulanan zulmün tek sebebinin halkın Türk ve Müslüman olmasıdır. Kapalı olan bacılarımızın kıyafetlerini yırtıyorlar ve küçük bardaklarda fırtına koparan Dünya ve Birleşmiş Milletler bunu adeta keyif olarak seyrediyorlar."