Siyam ikizleri Çanakkale yolunda

Siyam ikizleri Çanakkale yolunda
Siyam ikizleri Çanakkale yolunda
- Kahramanmaraş'ta 15 yıl önce dünyaya gelen siyam ikizleri, "Dur yolcu" adlı şiir yarışmasıyla hayallerindeki Çanakkale gezisini kazandı - 9. sınıf öğrencisi ikizlerden Sema: - "Yarışmaya katıldık ve kazandık. Çok istediğimiz geziye çıkıyoruz"

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş'ta 15 yıl önce karın bölgelerinden yapışık olarak dünyaya gelen siyam ikizleri, hayallerindeki Çanakkale gezisini, "Dur yolcu" adlı şiir yarışmasıyla kazandı.

Türkoğlu ilçesine bağlı Kırmakaya Mahallesi'nde yaşayan Sema ve Ayşe Tanrıkulu, Türkoğlu Belediyesi ve İlçe  Milli Eğitim Müdürlüğü  birliğinde liseler arası düzenlenen "Dur yolcu" adlı şiir yarışmasına katıldı.

Lise öğrencileri arasında birinci seçilen siyam ikizleri, hayallerindeki Çanakkale gezisini kazandı.

9. sınıf öğrencisi ikizlerden Sema Tanrıkulu, yaptığı açıklamada, ilk defa Çanakkale'ye gitmenin heyecanını yaşadıklarını söyledi.

Hayallerindeki geziye çıkmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Tanrıkulu, "Yarışmaya katıldık ve kazandık. Çok istediğimiz geziye çıkıyoruz. Masraflarımızı karşıladığı için Türkoğlu  Belediye Başkanımız Osman Okumuş'a teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Ayşe Tanrıkulu da Çanakkale gezisini çıktıklarını ve heyecanlı olduklarını kaydetti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hacı Bozdoğan ise kurum olarak her ay bir şiir yarışması düzenlediklerini, son yapılan "Dur yolcu" yarışmasında dereceye girenleri Çanakkale gezisiyle ödüllendirdiklerini söyledi.

Desteklerinden dolayı Belediye Başkanı Okumuş'a teşekkür eden Bozdoğan, farkındalık oluşturan yarışmalara devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Siyam ikizleri ile birlikte diğer öğrencilerin de bulunduğu otobüs, konuşmaların ardından Çanakkale'ye uğurlandı.


  ETİKETLER:

  Çanakkale

  ,

  Belediye

  ,

  Şiir

  ,

  ilçe

  ,

  eğitim

  ,

  ,

  kurum

  ,

  liseler