Suriyeli yetimlere "kış" desteği

Suriyeli yetimlere "kış" desteği
Suriyeli yetimlere "kış" desteği
KAHRAMANMARAŞ (AA) - Ülkelerindeki iç savaşta yetim kalarak Kahramaraş'a sığınan Suriyeli 170 kişiye, fert başına 50 dolar olmak üzere kış yardımı...

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Ülkelerindeki iç savaşta yetim kalarak Kahramaraş'a sığınan Suriyeli 170 kişiye, fert başına 50 dolar olmak üzere  kış yardımı yapıldı.

Şam İnsani Yardım Derneği Kahramanmaraş Temsilcisi Ammar Abdu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, dernek olarak yetim ailelere ulaşıp onların dertleriyle ilgilenmeye devam ettiklerini söyledi.

Mevsimin kışa dönmesiyle yetimlerin de ihtiyaçlarının artacağını düşünerek geçen ay 50 kişiye yapılan desteğin 170 kişiye çıkartıldığını dile getiren Abdu, Gaziantep 'teki Suriyeli iş adamı Abdulkadir Senkeri'nin desteğiyle yetimlere fert başına 50 dolar yardım yaptıklarını belirtti.

Kahramanmaraş'ta 114 Suriyeli yetim ailenin bulunduğunu anımsatan Abdu, bunun da yaklaşık 600 kişiye tekabül ettiğini belirterek, "Biz her ay düzenli yetim desteğimizi sürdürüyoruz. Kış mevsimi nedeniyle kişi sayısını bu ay artırarak 50'den 170 kişiye çıkarttık. Türkiye hükümetinin çok büyük desteklerinin yanında biz de kendi yetimlerimize sahip çıkmak istiyoruz. Hep birlikte acıyı bir nebze olsun hafifletmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

Abdu, özellikle de yetim çocukların eğitimlerine devam edebilmeleri, onların okuyabilmeleri için yoğun çaba gösterdiklerini ifade etti.

Sağlıktan eğitime kadar her alanda yetimlere destek sağlamaya çalıştıklarını aktaran Abdu, Türk insanıyla Suriyelileri kaynaştırmanın da öncelikli hedefleri arasında olduğunu sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Gaziantep

  ,

  kış

  ,