Suriyelilere kandil tatlısı

Suriyelilere kandil tatlısı
Suriyelilere kandil tatlısı
KAHRAMANMARAŞ (AA)  - Kahramanmaraş konaklama tesislerinde barınan Suriyeli sığınmacılara,  Kadir Gecesi dolayısıyla tatlı ikramında bulunuldu....

KAHRAMANMARAŞ (AA)  - Kahramanmaraş konaklama tesislerinde barınan Suriyeli sığınmacılara,  Kadir Gecesi dolayısıyla tatlı ikramında bulunuldu.   

Ülkelerindeki iç karışıklıktan dolayı Türkiye 'ye sığınan ve Kahramanmaraş Konaklama Merkez'ine yerleştirilen yaklaşık 17 bin 500 Suriyeliye Kadir Gecesi dolayısıyla tatlı ikramında bulunuldu.

Dağıtımlar sırasında sığınmacılarla tek tek ilgilenen ve sorunlarını dinleyen yetkililer, tatlı paketlerini 3 bin 680 aileye teslim etti.

Suriyeli Abdulhamit Mahmo AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaşanan iç savaş nedeniyle 3 yıl önce İdlip kentinden kaçarak Türkiye'ye sığındığını belirtti.

Kendilerine Türkiye'de he türlü desteğin sağlandığını anlatan Mahmo, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm türkülerin çok yardımsever olduğunu ama insanın kendi vatanı gibisi olmadığını ifade ederek, "Umarım savaş biter ve en yakın zamanda ülkemize geri döneriz" dedi. 

Vahit Hasen, Türk devletinin kendilerini bir an olsun yalnız bırakmadığını anımsatarak, yapılan yardım ve desteklerden dolayı teşekkür etti.