Suruç'taki terör saldırısı

Suruç'taki terör saldırısı
Suruç'taki terör saldırısı
- Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Erkoç: - "Şartlar ve koşullar nasıl olursa olsun bu güzel ülkenin insanları olarak her zamankinden daha çok kenetlenecek ve hep birlikte terörü şiddetle lanetleyeceğiz"

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki saldırının ülkenin huzuruna yapıldığını belirterek, "Hain saldırı birlik ve beraberliğimizi hiçbir zaman bozmaya yetmeyecektir. Bu saldırıyı yapanlar amaçlarına ulaşamayacaktır" ifadesini kullandı.

Erkoç, yaptığı yazılı açıklamada, Şanlıurfa'da yapılan hain saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirtti.

Saldırının, Şanlıurfa'nın ve Türkiye 'nin huzuruna dönük olduğunu kaydeden Erkoç, şu değerlendirmede bulundu:

"Bölgesinde lider olan ülkemizin istikrar ve huzuruna tahammül edemeyenlerin planlamış olduğu bu hain saldırı, birlik ve beraberliğimizi hiçbir zaman bozmaya yetmeyecektir. Bu saldırıyı yapanlar amaçlarına ulaşamayacaktır. Şartlar ve koşullar nasıl olursa olsun bu güzel ülkenin insanları olarak her zamankinden daha çok kenetlenecek ve hep birlikte terörü şiddetle lanetleyeceğiz.

Hain saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, kederli ailelerine sabır ve taziyelerimizi bildirirken, yaralanan vatandaşlarımıza Allah'tan şifa diliyoruz. Tüm Şanlıurfalı kardeşlerimize ve halkımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz."