Suruç'taki terör saldırısı

Suruç'taki terör saldırısı
Suruç'taki terör saldırısı
- Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Pakdil: - "Terörün dini, ırkı ve milleti yoktur. Teröre karşı milletlerarası ortak bir mücadelenin verilmesi gerekmektedir"

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Türk Parlamenterler Birliği Genel Başkanı Nevzat Pakdil, dini, ırkı ve milleti olmayan teröre karşı milletlerarası ortak bir mücadele verilmesi gerektiğini bildirdi.

Pakdil, yaptığı yazılı açıklamada, Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki terör saldırısı, Adıyaman'da güvenlik güçlerine yönelik saldırı ile Şanlıurfa ve Diyarbakır'daki polise yönelik saldırıları kınadı.

Terör olayını gerçekleştirenleri, şahsı ve başkanı bulunduğu Türk Parlamenterler Birliği adına lanetlediğini belirten Pakdil, şunları kaydetti:

"Terörün dini, ırkı ve milleti yoktur. Teröre karşı milletlerarası ortak bir mücadelenin verilmesi gerekmektedir. Yapılan eş zamanlı saldırıların tek amacı ülkemizdeki demokratik gelişmelere sekte vurmak ve istikrar ortamını zedelemektir. Masum insanlara yönelik yapılan saldırıları milletçe lanetlememiz gerektiğine inanarak, siyasi parti temsilcilerimiz bugünlerde yapacakları açıklamalarda dikkatli ve özenli olmalıdırlar. Milletimizin sağduyusunun bu olayda da galip geleceğine inanıyorum."

Saldırının hedefinde Türkiye 'nin olduğuna vurgulayan Pakdil, terörle bir yere varılmayacağını ve teröristlerin hedeflerine ulaşamayacaklarını ifade etti.

Pakdil, saldırılarda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi.